TİYATRO ZİNOS “KattıKarıştırdıK” ile SEZONU Açtı!

Tiyatro Zinos; yöremiz insanını anlatan “KattıKarıştırdıK” adlı oyunuyla 12 Ekim Salı günü saat 19.00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde seyircilerine “MERHABA!” dedi.

Gençleri sanatsal etkinliklere katarak onların tiyatral birikimlerini artırmalarına, beceri kazanmalarına ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla yola çıkan tiyatromuz; bu pandemi sürecinde sahne-leyeceği komedi oyunuyla şehrimiz insanının hayatını renklendirmeyi amaçlıyor.

Sanat hayatı anlamlı kılar. Yaşamı güzelleştirir. İnsanı onarır. Tiyatro ise güzel sanatların birçok dalını için-de barındıran; insanı anlatan, onun ruhunu dinlendiren, “toplumun yüreğinde çiçekler açtıran” bir sanattır. Böyle bir sanat aşkla yapılır. Bizler de tiyatroya aşık, onu yaşam biçimi haline getirmiş gönüllülerden oluşan bir topluluğuz.

Virüs bulaşma korkusuyla insanların bir araya gelmeye çekindiği bu günlerde, penceresiz küçük bir salonda çalışarak bu oyunu sahnelemek hem sanatsal sorumluluğumuzu hem de tiyatroya olan aşkımızı ortaya koyuyor.

Pandemi koşullarındaki bölgemiz insanını sahneye taşıyan oyunumuzu İbrahim Kavzoğlu uyarlayıp yönet-ti. Oyunumuzun müzikleri Tufan Ünlü’ye ait. Afiş tasarımını Bülent Sümer yaptı. Dekor ve kostüm Hasan Kavzoğlu’nun ürünü. Danslar Cenker Calap’ın eseri. Yönetmen yardımcısı Hanife Gürdal Ayvaz. Koordinatör Oğuzhan Tarakçıoğlu. Kondüvit Kutluhan Çolak. Işıkta Enes Talha Çakıcı var.

Oyunumuzda Betül Furuncu, Cenker Calap, Gökhan Soylu, Kemal Ayvaz, Nuray Taflan, Tolga Albayrak ve Zeynep Nisa Topal oyuncu olarak görev yapıyorlar.

Şehrimizde her geçen gün kültür ve sanat adına çok güzel işler yapılıyor: Altı tiyatro bir araya gelerek “Trabzon Tiyatrolar Birliği”ni kurduk. Dönem başkanlığını hocamız, sayın Ahmet Akyol’un yaptığı bu birliğin Trabzon’da tiyatro sanatına yeni bir ivme kazandıracağına ve çok önemli işler yapacağına inanıyoruz. Varlı- baş Alışveriş Merkezinde tiyatro salonu açarak şehrimizin hizmetine sunan Panki Sahne Sanatları’nın genel sanat yönetmeni sayın Tufan Ünlü’ye de Zinos ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Trabzon’da bizim gibi tiyatro yapan ve çok güzel oyunlar sergileyen topluluklar da var. Trabzonluların bizi destekledikleri gibi onları da desteklemelerini istiyoruz. Çünkü onlar da çok zor koşullarda tiyatro yapıyorlar.

Çalışmalarımızda bize her zaman destek olan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasına, Ortahisar Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na teşekkürlerimizi sunarız.

Bilet ücretlerini oldukça düşük tutarak isteyen herkesin oyunumuzu izlemesini istiyoruz. Tiyatro salonlarının enerjisini sizlerle paylaşmak dileğiyle hepinize saygılar sunarız.