NETFLIX VE beIN İŞ BİRLİĞİ: “Mother/Android”

Netflix, beIN’in MIRAMAX’ı ile İş Birliği Yaparak Çektiği” “Mother/Android” Filmini Dünya Genelinde Yayınlıyor

Yapay zeka ile beklenmedik bir savaşı konu alan, yapımcılığını beIN’in Hollywood stüdyosu MIRAMAX’ın üstlendiği, izlenme rekorları kırması beklenen Mother/Android filmi Netflix’te yayınlanıyor

Netflix, beIN MEDIA GROUP’un (“beIN”) sahibi olduğu Hollywood stüdyosu MIRAMAX ile birlikte çektiği, distopik bir geleceği anlatan son gerilim filmi “Mother/Android”i dünya genelinde yayınladı.

Yakın bir gelecekte geçen film, ülkeleri yapay zeka ile beklenmedik bir savaşın içinde olan iki gencin tehlikeli kaçış yolculuğunu anlatıyor.

beIN’in MIRAMAX’ından Bill Block ile birlikte Matt Reeves, Adam Kassan ve Charles Miller’ın ortak yapımcılığını üstlendiği filmin olay örgüsü, Georgia (Chloë Grace Moretz) ve Sam (Algee Smith) adlı iki ana karakterin yeni bir distopik gerçeklikle ilgili deneyimleri etrafında dönüyor.

beIN’in küresel film ve televizyon stüdyosu olan MIRAMAX’ın 700’den fazla filmden oluşan rakipsiz arşivinde 278 Akademi Ödülü® adaylığı ile Chicago, Shakespeare In Love, The English Patient ve No Country For Old Men’den oluşan dört adet En İyi Film ödülü de dahil olmak üzere 68 adet Oscar®’lı film bulunuyor.

Sektörün en iyi film stüdyolarından biri olarak tanınan beIN’in MIRAMAX’ı, bir aksiyon-gerilim filmi olan Operation Fortune’yi 2022’nin Mart ayında yayımlamaya hazırlanıyor. Bu film ile birlikte Stüdyo, The Gentlemen’ın ardından ünlü yönetmen Guy Ritchie ile ikinci projesini hayata geçiriyor ve kütüphanesini Hugh Grant, Jason Statham ve Matthew McConaughey gibi yıldızların yer aldığı filmlerle zenginleştirmeye devam ediyor.

Miramax ayrıca, film çekimleri için Türkiye’yi tercih ediyor. Ünlü Hollywood Stüdyosu, geçen yıl başta Jason Statham ve Hugh Grant olmak üzere birçok yabancı yıldızı film çekimleri için Türkiye’ye getirmişti.

***

beIN MEDIA GROUP
Dünyanın önde gelen spor ve eğlence ağlarından biri olan beIN MEDIA GROUP, küresel çapta faaliyet gösteren bağımsız bir medya kuruluşudur. Grup, uluslararası nitelikte eğlence ve spor içeriklerini 5 kıtada, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya, Avustralya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı (MENA) kapsayan 43 ülkede, 9 farklı dilde yayınlamaktadır.

beIN MEDIA GROUP’un amiral gemisi beIN SPORTS, dünyanın en büyük spor hakları portföyüne sahiptir. Ayrıca ikonik MIRAMAX film stüdyosu aracılığıyla beIN; dizi ve film yapım ve dağıtımının yanı sıra dijital alandaki varlığını da büyütmektedir. Gişe rekorları kıran Hollywood yapımlarından oluşan geniş bir eğlence içeriği kütüphanesine sahip olan beIN MEDIA GROUP, Ağustos 2016’da Türkiye’nin önde gelen dijital TV platformu Digiturk’ü satın almıştır. beIN’in dünya genelinde 55 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır.