Türk Müziğinin Genç Sesi İncesaz ENKA Dinleyicisi ile Buluşuyor

Zengin repertuvarı ve çok sesli enstrümanları ile Türk müziğinin genç sesi İncesaz, 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları kapsamında 25 Kasım gecesi şarkılarını ENKA dinleyicisi için söyleyecek.

Sanatın tüm renklerine 26 yıldır kesintisiz ev sahipliği yapan ENKA Kültür Sanat, seçkin sanatçıları ve sanatseverleri ENKA Sahnesi’nde buluşturmaya devam ediyor. 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’nın yeni konuğu, özgün tınılarıyla klasik Türk müziği yorumuna yeni bir soluk getiren İncesaz olacak. Çok çeşitli enstrümanları ve zengin repertuvarı ile grup, 25 Kasım Salı akşamı saat 20.30’da müzikseverlerle buluşuyor.

INCESAZ

Müzik yolculuğuna 1996 yılında Cengiz Onural ve Murat Aydemir’in bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuvarından seçtikleri eserlerin yorumlarıyla başlayan topluluk, en sevilen şarkılarını ENKA dinleyicisi için seslendirecek. Gitarda Cengiz Onural, tamburda Murat Aydemir, kontrbasta Volkan Hürsever, ritimde Türker Çolak, kanunda Taner Sayacıoğlu, kemençede Emre Erdal’ın yer aldığı İncesaz, Bora Ebeoğlu ve Ezgi Köker’in solistliğiyle ENKA sahnesinde olacak.

Türk televizyon tarihinin, “İkinci Bahar, Ekmek Teknesi, Çınaraltı, Sev Kardeşim” gibi iz bırakan dizilerinin müziklerine imzasını atan topluluk, birçok farklı tınının birleştiği unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.
Yer: ENKA İbrahim Betil Oditoryumu
Tarih: 25 Kasım 2014, Salı
Saat: 20.30