ENKA Sahnesi Usta Piyanist İdil Biret’i Ağırlıyor

Sanatın tüm renklerine kesintisiz 26 yıldır ev sahipliği yapan ENKA Kültür Sanat, 2 Aralık akşamı ENKA Sahnesi’nde dünyaca ünlü piyano sanatçımız İdil Biret’i ağırlayacak. Sanat çevrelerinde “mucize parmaklar” olarak anılan devlet sanatçımız Biret, müzikseverlere eşsiz bir piyano resitali sunacak.

ENKA Kültür Sanat klasik, popüler, alternatif tüm sanat anlayışlarını ve seçkin sanatçıları sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları kapsamında dünyaca ünlü piyano sanatçımız İdil Biret, ENKA Sahnesi’ne konuk olacak. 2 Aralık Salı günü saat 20.30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu, dünya sanat çevrelerinde “piyanonun mucize parmakları” olarak anılan İdil Biret’in eşsiz yorumlarına sahne olacak.

Romantik dönem uzmanlığıyla eleştirmenler tarafından “çağımızın en önde gelen piyano ustalarından biri” olarak nitelendirilen, aralarında Polonya ve Fransa Hükümetinin Liyakat Nişanları’nın da olduğu birçok ödül alan İdil Biret, konserinin ilk bölümünde Chopin’in eserlerini kendine özgü yorumuyla sahneye taşıyacak. İkinci bölümde ise 2015’teki 100. ölüm yıldönümünü onurlandırmak adına Scriabin’in ölümsüz eserlerini ENKA seyircisi için yorumlayacak.

İdil Biret (1)

Tarih: 2 Aralık 2014, Salı
Yer: ENKA İbrahim Betil Oditoryumu
Saat: 20.30