Meral Çetinkaya Yedi Yıl Sonra Sahnelerde!

Biriken’in yeni oyunu “Tatyana” çok özel oyuncu kadrosuyla Aralık ayında her Salı seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Oyunda, yedi yıl aradan sonra tiyatro sahnesine çıkan Meral Çetinkaya’ya Fırat Çelik, Defne Halman, Mehmet Bilge Aslan, Kanbolat Görkem Arslan, Yelda Baskın, Pınar Göktaş ve Ahmet Yaşar eşlik ediyor. Melis Tezkan ve Okan Urun’un oluşturduğu ‘biriken’ tarafından yönetilen oyun 2, 9, 16 ve 23 Aralık Salı 20.30’da Talimhane Tiyatrosu’nda.

Prömiyerini 19. Tiyatro Festivali’nde yapan oyun, Rus edebiyatının usta ismi Çehov ve Aleksey Suvorin’in “Tatyana Repina” oyunlarının çağdaş bir uyarlaması. Oyuncu Tatyana’nın sahnedeki intiharının değişen ve giderek acımasızlaşan dünyaya karşı bir tepkiye dönüştüğü oyun 19. yy’da Çaykovski, Turgenyev gibi sanatçılara ilham vermiş gerçek bir kişilikten esinleniyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalarla farklı disiplinleri bir araya getiren ve kendine özgü çizgilerini bozmadan sürdüren biriken, bu oyunda Tatyana Repina karakterini farklı bir boyutta ele alıyor. Tatyana’yı çevreleyen dünyayı anlatan oyun para, hırs, yeni dünya düzeni gibi konuları gözler önüne seriyor. İntiharı ve hayatı incelikle sorgulayan “Tatyana”, çok özel ve geniş oyuncu kadrosu ile her Salı Şişli Blackout AVM’deki Talimhane Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşmayı bekliyor.

PH Nicolas Marie- Tatyana 1
Oyun Tarih ve saatleri: 2, 9, 16, 23 Aralık 20.30

Mekân: Talimhane Tiyatrosu-Şişli BlackOUT AVM Sahnesi
Abide-i Hürriyet Caddesi No: 211
Gişe iletişim: 0212 238 85 09