Aşk güzel şey, kavuşabilmek zor! :SENİ SEVİYORUM ADAMIM’ / FÜSUN BALKAYA

‘‘SENİ SEVİYORUM ADAMIM’’ içinizdeki aşk şarkılarını yeniden seslendiriyor. Usul,usul ve yeniden bu şarkıya sahip çıkmanızı sağlıyor…

Aşk güzel şey, kavuşabilmek zor!
Aşk

Bu sihirli sözcüğü kim duymak, yaşamak istemez?
Kim aşkı hayatından çıkarmak isteyebilir ?
Aşk her şeydir.Her soluk yaşamdır.Aşk ile birlikte yaşamak ve soluklanmak ise insanoğluna gelen en büyük ödüldür.
Aşk,aşka dokunmak, inadına onunla yaşamak, sarılmak ve sevişmek, fırtınalara,dalgalara,çılgın rüzgara göğüs germek, aklı- mantığı ötelemek değilmidir?
Aşkın soluk kesen enerjisini,çığlıklarını ,içindeki şarkısını ve ‘Ben aşığım’ tıpkı ‘Seni seviyorum’ diyebilmek gibi aşkın gizli ulaşılmaz sadece iki kişi ile sınırlı çok özel ve güzel gerçeğini yaşayana hissettirmez mi?

Ferhat ile Şirin,Leyla ile Mecnun ,Sen ve Ben , Ben ve O kısaca diğerleri kavuşmanın olmadığı zamanlarda da aşkın daha yoğun yaşandığını bildiğimiz gibi bizimle varolmaya da devam edeceğini de aslında hepimiz biliriz..

ssa

Berk ve Ezel
‘Seni Seviyorum Adamım’ da Berk (Barış Kılıç) ve Ezel (Gizem Karaca) aşkı da ‘Seni seviyorum’ diyebilmeyi bilenlerin aşk hikayesi olmuştur.
KKTC ‘nin bir sahil kasabasında çekilen film de, güzel adanın yine güzel manzara resimleri de bu aşka aynı güzellik de eşlik ederek destek vermiştir…
Berk onlu yıllardan beri ada da ,müzik yapımcılığı olan mesleğini geri de bırakmış,gönül işleri ile de arası olmayan,tekne –deniz –ev odaklı yaşayan yakışıklı, karizmatik genç bir adam olarak film de karşımıza çıkarılmıştır.

Ezel ise gençlik heyecanlarını oldukça dışında yaşıyan neşeli,güzel,sevimli üniversiteyi yeni bitirmiş ,henüz işi olmayan bir mühendis olarak , ailesinin yanında yaşayan ,adanın tüm olanaklarından da faydalanmak isteğinde ,biraz da zamana karşı telaş anlamında isteklerinin vurgusu film de yapılmış,son derece tatlı, eğlenceli bir kız kimliği verilmiştir.

Tanışma ve…
Ezel’in intihar girişiminde bulunduğu bir sahne ( sanki mış gibi) ile Berk ‘le deniz de tanışması, bu güzel aşk hikayesinin de başlama nedeni olmuştur.
Doğru açıklanamayan seyirciyi geçici olarak gerçekleri düşünmekten alakoyan ada resimlerinin de eşlik ettiği sahne ile bu güzel aşkın ilk anlarını film de olay’a karar veremeden yaşarız.

Aşkın duygusallığı içinde yaşanan ,yaşadığı her haliyle aşk olan ve hissettikçe büyüyen bu duygu yoğun bir şekilde seyirciye de aktarılmıştır.
Gözlerin,gülüşün,dokunuşun sevmenin tanışımında işte böyle yaşanır aşk dercesine ilk beklentilerin üstünde Berk ile Ezel arasında yaşananlar bir farklı güzelliğe bürünmüştür.

Islanmak,üşümek,sevimli yanlışlıklar da kaybolmak daha nicelerinde ise aşkın sıcaklığının galibiyetini hissetmiş, beraber savrulmak derecesinde Berk ve Ezel birbiriyle buluşamayacak bir aşkı kirletmeden yaşamak için önemli bir başarı üzerine farklı düşüncelerle de bu güzel beraberlik adına da imza atmışlardır.

ssa1

Aşk ve kavuşma
Kavuşmanın olmayacağı zamanda ise düşüncenin o zamanki değer ve yoğunluğunun artışında aşkı yaşamak da olmuştur .Bu aşk da da aynı durum söz konusu olmuştur.
Berk ve Ezel acıyı da kendilerine takdir edilen zaman aralığında yaşamış, seyircinin göz pınarlarında oluşan ıslaklıklığın, yaşadıkları gerçek aşkın farkındalığı olarak kabullenmelerini istemişlerdir. Onlar da zaten bu kabullenmeyi seçmek zorunda bırakılmışlardır.

İlk film
Barış Kılıç ve Gizem Karaca’nın ‘ Seni Seviyorum Adamım ‘ adlı filmin her iki isim içinde ilk sinema filmleri olması aynı heyecanları hissetmeleri bakımından hoş bir tesadüf olmuştur.

Sinema seyircisinin dizilerden tanıdığı iki başarılı fotoğrafın yan yana gelmesi ve
Türk sineması için de yeni bir ikilinin oluştuğu anlamında sinyallerin doğru verildiği anlamına da gelmiştir.

Yıldız Kültür ve diğer Oyuncular
Asuman Tabak,Ayşen Gruda ,Serhat Özcan,Orçun Kaptan tecrübe ve başarıları ile genç oyunculara film de tam destek sağlamışlardır.

Yıldız Kültür ise film de çok önemli bağlantıları sağlayan isimdir.Başarısının arkasında yıllara ait muhteşem bir birikimin ustalığını saklamış.Dingin ama perdeye düşen sevimli portrenin ardında gizlediği ilmek ,ilmek artan performansla, kısa sahneler bileşkesinde sanatçı ustalığını göstermiştir…

Baba Kız
Film de özellikle işlenmek istenen yan konu ise bir durumun ortaya çıkardığı baba- kız tablosunda duygusal çatının farklı öneminin gözardı edilmeden seyirciye sunulması olmuştur.

Yönetmen Biray Dalkıran ile yazar –senarist Gül Abus Semerci’nin çekimler ve yukarıda oyuncular üzerinden giderek bahsettiğim pek çok husus da olduğu gibi film müzikleri konusunda da hassas davrandıkları açıkça görülmüştür.

Unuttuğumuz hisler
Aşk filmi sevenlerin,unuttuğumuz duygusal anlamda bu güzel hisleri yeniden hatırlamak ve de sevdiğimiz dizi oyuncularını beyaz perde de görmek adına yapılmış ‘Seni Seviyorum Adamım’ başarılı bir çalışma olmuştur..
Türk Sinemasının yüzüncü yılında Yeşilçam aşk filmlerini aratmayan bu güzel film çalışmasında tüm emeği geçenleri kutluyorum .

Füsun AKMEN Balkaya
Aralık 01/2014 BaşkentAnk

Not: Filmin her sinema da oynamadığını ve seyircilerin mağdur edilmesi söz konusu olabileceği hususuna film ekibinin dikkatlerini sunuyorum…