SOYTARILAR”, KORKMADAN DOĞRULARI HAYKIRIYOR!

İnsanların gülmeyi unuttuğu bir dünyada, ‘soytarılık’ yaparak para kazanmaya çalışan üç gencin acıklı komedisini anlatan “Soytarılar”, sahne sanatçılarının hayatlarındaki zorluklara değiniyor! Tiyatro Seyirlik tarafından sahnelenen oyunda, Salih Usta, Serdar Yeğin ve Mertcan Semerci; temposu hiç düşmeyen performansları ve bedensel yetenekleriyle adeta seyircinin kalp atışlarını değiştiriyor. R. Ppavelkic’in yazdığı, genel sanat yönetmenliğini Hüseyin Avni Danyal’ın yaptığı, Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği oyun, Aralık ayında, Pazar günü saat 18:00’de, Tiyatro Seyirlik’te.

Bir lokma ekmek parası kazanmak için şehir şehir dolaşarak ‘soytarılık’ yapan ve insanların telaşlı dünyalarına biraz neşe katmaya çalışan üç arkadaşın trajik hikâyesini anlatan “Soytarılar”, izleyenlere kendi telaşlı dünyalarını unutturuyor. Salih Usta, Serdar Yeğin ve Mertcan Semerci’nin sahnede performanslarıyla görsel şölen yaşattığı tek perdelik oyun; yaşamın ta kendisine ayna olurken, savaş karşıtı mesajlarıyla seyircinin gönlünü bir kez daha fethediyor.

Türkiye’de, tapusunda “tiyatro” yazan nadir binalardan birisine tiyatrosunu taşıyan Hüseyin Avni Danyal’ın açtığı Tiyatro Seyirlik’te sahnelenen tek perdelik acıklı güldürü “Soytarılar”ın; yönetmenliğini Yunus Emre Bozdoğan, genel sanat yönetmenliğini Hüseyin Avni Danyal üstleniyor. R. Ppavelkic’in yazdığı oyunu dilimize Muharrem Şen çevirirken, kostüm ve dekor tasarımı Sertel Çetiner’e ait.
Bilgi için: http://www.tiyatroseyirlik.com
Adres: Caferağa Mahallesi, Asım Gündüz Cad. Sakız Gülü Sk.
Mustafa Kemal Ekşi Pasajı
No: 31/B 34710 Kadıköy/İSTANBUL
Tel: 0 (216) 345 66 65

ss