27. YIL ENKA TİYATRO BULUŞMALARI BİR DÜZİNE OYUNLA BAŞLIYOR!

ENKA Kültür Sanat, 27. yılında izleyicisini bir kez daha “perde” diyerek selamlayacak. 12 oyun ve 1 konserle 2 Şubat’ta başlayacak 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları; zengin oyun programı ve çocuklara özel bir konserle 24 Mart’a kadar sürecek.

ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, yılın en sevilen oyunlarıyla 2 Şubat’ta hem 27. yılına hem de yeni yılın ilk sezonuna merhaba diyecek. 24 Mart’a kadar sürecek 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları kapsamında; 73 oyuncunun eşsiz performansı ve 18 yazar, 13 yönetmen, 7 çevirmen, 150’den fazla tiyatro sevdalısının destekleriyle toplam 12 tiyatro oyunu sahnelenecek. Geçtiğimiz sezonun en sevilen konserlerinden birine imza atan Barış İçin Müzik Orkestrası, Neşeli Pazarlar konseri için bir kez daha genç izleyicisiyle ENKA Sahnesi’nde buluşacak.

Milattan önce 414‘ten 2015 yılına uzanan ve 2429 yıllık birikimi içinde barındıran 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nda; Aristofanes’ten Nazım Hikmet’e, Dürrenmatt’tan Çehov’a, Theresa Rebeck’ten Özen Yula’ya hem genç hem de usta kalemlerin eserleri ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek. Yeni sezona Tiyatro Dot’un “demokratik sistem simülasyonu”nu anlattığı Dövüş Gecesi oyunuyla başlayacak tiyatro şöleni; Merve Engin Tiyatro Neki’nin Kesit; biriken’in özgün rejisiyle Tatyana; Sarı Sandalye’nin Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı Ve Biçimi; Ekip Tiyatro’nun İki Kapılı Ev; Ceren Ercan ve Gülce Uğurlu’nun İstenmeyen (Persona Non Grata); Semaver Kumpanya’nın Kuşlar adlı oyunları ile devam edecek.

Geçen sezonun büyük ilgi gören grubu Barış için Müzik Orkestrası, yoğun istek üzerine bir kez daha ENKA Sahnesi’ne konuk olacak. Gelecekte daha adil ve barışçıl bir yaşam biçimi yaratmak amacıyla kurulan ve imkanları sınırlı yüzlerce çocuktan oluşan orkestra, Neşeli Pazarlar Konseri’nde barışın sesini yaşıtlarına ve tüm dünyaya bir kez daha duyuracak.

Talimhane Tiyatrosu’nun Göl Kıyısı, Moda Sahnesi’nin Parkta Güzel Bir Gün; Tiyatro Adam’ın 5. Frank, Tiyatro 2000’in Kuvayi Milliye-Kurtuluş Savaşı Destanı oyunlarıyla sürecek buluşmalar, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne 2 kala Bo Sahne’nin Bakarsın Bulutlar Gider oyunu ile yaza kadar sezona ara verecek.

27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları etkinlik programı için http://www.facebook.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilir, etkinlik biletlerine http://www.biletix.com/mekan/EV/ISTANBUL/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ücret61

Reklamlar