Eskişehir’in “Lüküs Hayat”ı İstanbul’da Kapalı Gişe

Eskişehir’de sahnelenmeye başladığı Ekim ayından bu yana kapalı gişe oynayan “Lüküs Hayat” Müzikali 6.7.8 Şubat tarihlerinde İstanbul Zorlu Center PSM’ de izleyici karşısına çıkacak. Müzikalin biletleri günler öncesinden tükendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının işbirliği ile sahnelenen müzikalin yönetmen koltuğunda Duayen tiyatrocu Haldun DORMEN oturuyor. Ekrem Reşit REY’in kaleme aldığı, müzikleri Cemal Reşit REY’e ait olan eserin şarkı sözleri Nazım Hikmet RAN ve Ekrem Reşit REY tarafından yazıldı. Aytuğ ÜLGEN’in Orkestra Şefliğini üstlendiği bir Türk müzikali klasiği olan “Lüküs Hayat”, Avrupa’nın en kapsamlı ilk üç performans merkezinden biri olarak gösterilen Zorlu Center (PSM) Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek.

Haldun DORMEN’in yeniden yorumladığı oyun, Eskişehir Şehir Tiyatrolarının yetenekli oyuncu kadrosunun yarattığı enerjiyle izleyicilere unutulmaz bir tiyatro deneyimi yaşatıyor. Müzikalin dekor tasarımını Barış DİNÇEL, Kostüm tasarımını Tülay KALE, Işık tasarımını Ersen TUNÇÇEKİÇ ve Koreografisini Selçuk BORAK gerçekleştirdi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Eskişehir Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Emre BASALAK “ Lüküs Hayat Müzikalini Eskişehir’de Ekim ayında sahnelenmeye başladık. 1200 kişilk kongre merkezimizde izleyici ile buluşan oyunumuzun her gösteriminin biletleri günler öncesinden tükenerek çok kısa bir zamanda 16.000 seyirci sayısının üstüne çıkmayı başardı. Aynı ilgi ve beğeniyi İstanbul seyircisinin de gösteriyor olması bizim için gurur verici bir durum” şeklinde konuştu.

Biletleri günler öncesinden tükenen müzikal, Zorlu Center (PSM) Performans Sanatları Merkezi’nin 2262 kişilik koltuk kapasiteli dev salonunda 6, 7, 8 Şubat 2015 tarihlerinde saat 20.30’da sahnelenecek.

image

Reklamlar