TÜRKİYENİN EN ŞIK KİTABI : Bernardo ‘Davet Sofraları’nın Kitabını Yazdı

Son zamanların trendi yemek kitaplarına Bernardo’dan sofra ve mutfakları süsleyecek farklı bir yorum geldi. Bernardo vitrinlerinde yerini alan ‘’Davet Sofraları’’ kitabı, nişandan diş buğdayı sofrasına kadar dokuz farklı davet temasıyla şık sofralar yaratmanın ve farklı lezzetlerin sırrını veriyor.

 

Bernardo, Türkiye’de yayıncılık alanında bir ilke imza atarak dokuz farklı davet sofrası tasarımı, örnek mönü ve tariflerinin yer aldığı “Davet Sofraları” kitabını meraklıları ile buluşturuyor. Farklı geleneklerdeki davet sofralarını işleyen kitap, dokuz bölümden oluşuyor. Bernardo Davet Sofraları Kitabında kahvaltı sofrası, nişan sofrası, 5 çayı daveti, balık sofrası, bayram sofrası, diş buğdayı sofrası, doğum günü sofrası, makarna partisi sofrası ve yılbaşı sofrası gibi örnek masa tasarımları, mönü ve tarifleri yer alıyor.

 

Bernardo mağazalarından temin edilebilecek Davet Sofraları kitabında; her bölümde planlamadan sunuma, mönü hazırlığından sofra takımları seçimine, servis takımlarından kadeh seçimine; dekoratif ipuçlarından şık detaylara kadar sofra düzenlemesinin tüm incelikleri, sofralara uygun tariflerle birlikte anlatılıyor. Yemek stilistliğini Ayşe Karatay’ın, dekorasyon stilistliğini ise Ebru Kılıç Solmaz’ın yaptığı kitabın fotoğrafları Süleyman Kaçar imzalı.

 

http://www.bernardo.com.tr
facebook.com/BernardoTurkiye
 
DAVET SOFRALARI KİTABI KÜNYE:
Tarifler ve Yemek Stilisti: Ayşe Karatay
Fotoğraflar: Süleyman Kaçar
Styling: Ebru Kılıç Solmaz, Selmin Ünver Eser
Kitap Tasarımı: Hazerfen İletişim Tasarımı
Genel Organizasyon & Yapım
Bernardo Pazarlama ve Görsel Tasarım Ekibi
Yeşim Özbek (Pazarlama Müdürü)
Cüneyt Şentürk (Görsel Sunum Uzmanı)
Gözde Öz (Pazarlama Uzmanı)
Filiz Tuğçe Çalışkan (Pazarlama Uzmanı)
Lena Siyon (İçerik Editörü)
Mustafa Akülker (Görsel Yönetmen)