Mekan Artı’nın Yeni Oyunu Karaköy Sokaklarında!

Karaköy Sokaklarında farklı mekanlarda tanıklık edeceğiniz bir hikaye!

Mekan Artı’nın Yeni Oyunu Karaköy Sokaklarında!

Mekan Artı sahnesinin kapanmasının ardından yeniden sokaklara dönüyor. “O’ndan Sonra” isimli oyunlarıyla seyircisini dört farklı karakterin peşine düşmeye çağırıyor! Karaköy’ün farklı sokaklarında bir takibe çağırıyor!

Yıllar önce Galata sokaklarında “Takip” isimli bir proje gerçekleştiren Mekan Artı yeniden sokaklara ve “gerçek” mekanlara dönüyor. Özel bir kurguyla seyirci dört ayrı karakterin hikayelerine, hayatlarına, varoluşlarına ve özlerine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Günümüz İstanbul’unda birbirini hiç tanımayan bu dört ayrı kişinin ortak noktalarını bulmaya çalışıyor.

Türkiye tarihi içinde modernleşme-modernleşememe olgusu üzerinden gerçekleştirilen kurguda bugünün insanları üzerinden bir sorgulama ve tanıklık amacı taşıyan oyun, görmediğimiz bir ana karakter üzerinden hikayesini oluşturuyor. Herkes aslında hiç görmediğimiz “Tiraje Hanım”ın peşinden ilerliyor.

“Kadın ağlamaklı oluyor. Düşündükçe içi şişiyor, saldırmak istiyor sağa sola… Ne çare, yapamıyor… Bir vitrinde yansımasını görüyor kadın, üzgün, dalgın yansımasını… Vitrinde yansıyan kadın gerçekten o mu? Gözlerine inanamıyor.”
“Üzüntü dediğimiz şey, ileride hatırladığımızda bizi yakacak etkide büyük değilse neden bu anımızı karartsın ki?
“Bu şirin kafede gönlünce oturup, şarap kadehinde vişne suları içiyor. Şarap sevmiyor çünkü. Ama şarap kadehlerini seviyor. Onları çok seviyor. Burada ne zaman vişne suyu istese, şarap kadehinde getiriyorlar.

Oyunun metnini Didem Kaplan kaleme alırken, oyunun yönetmenliğini ise Ufuk Tan Altunkaya üstleniyor. Başlıca rollerde Candaş Çetinkaya, Ceylan Dizdar, Demet Ergün ve Onur Adıgüzel yer alırken, proje koordinatörlüğünde Ozan Ünlükoç yer alıyor.

Oyuna onar kişililk dört ayrı grupta kırk seyirci kabul ediliyor. Oyunun başlama saati ise 19:30 ve önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Oyun aynı zamanda İngilizce dil seçeneği ile de sahneleniyor.

O’ndan Sonra
Künye ve Bilgiler

Oyunun Adı: “O’ndan Sonra”
İngilizce Adı: “After That, After Her”
Yazarı: Didem Kaplan
İngilizceye Çeviren: Murat Baykan
Yönetmen: Ufuk Tan Altunkaya
Proje Koordinatörü: Ozan Ünlükoç
Organizasyon Asistanı: Ümran Babul
Oyuncular Candaş Çetinkaya (Tiraje’nin Aşığı), Ceylan Dizdar (Tiraje’nin Bankacısı)
Demet Ergün (Tiraje’nin Yardımcısı)
Onur Adıgüzel (Tiraje’nin Oğlu)
Yapım Tiyatro Artı / Mekan Artı
Prömiyer 13 Mayıs 2015 19:30

Diğer Gösterim Tarihleri 5-10-12-17-19-24-26 Haziran 2015 19:30

Online Satış
http://www.mybilet.com
Gişe İletişim
0 212 245 25 15
iletisim@mekanarti.com

Bilet Fiyatları
Tam 45 – İndirimli 25
Oyun Başlama Adresi ve Gişe
Nano Cafe
Arap Oğlan sokak Serçe Çıkmazı No:2/A Karaköy İstanbul
(St. Benoit Karşı / HSBC Sokağı)

Oyun Teaser

web : http://www.mekanarti.com