Sinemalarda Bu Hafta! (29 Mayıs – 5 Haziran 2015)

9 tanesi bu haftanın olmak üzere, son üç haftada vizyona giren film sayısı 30. Aman nazar değmesin, bereketi bol olsun. Umarız hepsi de iyi gişe yapar. 2015’te 68. yerli prodüksiyon gördük.

İşte bu haftanınkiler: ruh hastası 3 genç alternatif tedavi ve kaldıkları konakta bir peri: Pişt, çok benzeri, ucuza buldukları evde, hayaletle burun buruna gelen 2 genç: Hayalet Dayım. Çocuklara Tayland yapımı bir animasyon: Yak: Sevimli Dev, daha önce vizyona girecekken cayan, Reese Witherspoon’lu bir Afrika dramı: İyi Bir Yalan, Yeni Zelanda’dan yine kabileler arası fantastik soslu savaş filmi: Savaşçı, yıllar önce terk ettiği oğlunun ardından bütün engelleri aşan bir anne:Paramparça, birbirlerine âşık 2 genç ve benzeri bir ilişkiyi yıllar önce yaşamış başka 2 genç: Seninle Bir Ömür ve illa ki Amerika’nın başına bir felaket gelir, ortaya görsel bir şölen çıkar: San Andreas Fayı.

İstanbul Modern’de Kuzeyli Filmler Festivali başlıyor. Pera Film’de Cumartesi İngiliz Sinemasında Cinsiyet ve Kimlik filmleri var. SALT Perşembe Sinemasında ise bu hafta Tahran’dayız.

Hayalet Dayi (10)