GARANTİ CAZ YEŞİLİ 2016 Konserleri Şubat’ta Başlıyor!

Caz müziğini geniş kitlelerle buluşturan Garanti Caz Yeşili, 2016 yılı konserlerine Şubat ayındaki 3 etkinlikle başlıyor. Caz müziğinin farklı isimlerini buluşturacak konserler kapsamında, Salon İKSV’de Joe Pass’in anıldığı “Caz Ağacı” gecesi ile birlikte İzlandalı gruplar Múm ve Bang Gang sahne alacak. Garanti Caz Yeşili konserleri için satın aldığı bileti akıllı telefonlara indirilen KonserV aplikasyonuna okutanlar, puan kazanıyor. Kazanılan puanlarsa yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevrilebiliyor.

CAZ AĞACI : 13 Şubat 2016 Cumartesi / Salon İKSV

Yeni yılın ilk Caz Ağacı etkinliğinde, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, Joe Pass, unutulmaz eserleri ve hayat hikayesi dinlenerek anılacak. Salon İKSV’de gerçekleşecek gecede Joe Pass’in eserleri, gitarda Neşet Ruacan, vokallerde Sibel Köse, Evrim Özşuca, İldeniz Çetinkaya, kontrbasta Apostolos Sideris ve Deniz Dündar’dan dinlenecek.

Etkinlik Saati: 22:30

Múm : 17-18 Şubat 2016 Çarşamba-Perşembe / Salon İKSV

1998’de kurulan İzlandalı grup Múm, albümlerinin yanı sıra filmler ve belgesellere hazırladığı müziklerle de tanınıyor. Kendini Nordik kültürüyle tanımlayanların en büyük ilham kaynaklarından olan Múm yeni projesiyle İstanbullu cazseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Grup avangard melodileriyle, 1930 yapımı sessiz film klasiği “Menschen am Sonntag”e (People On Sunday) eşlik edecek.

Etkinlik Saati : 21-30

Bang Gang : 19 Şubat 2016 Cuma / Salon İKSV

İzlandalı trip-hop grubu Bang Gang, 2015 sonunda yayımlanan dördüncü albümün yanı sıra en sevilen parçalarıyla müzikseverlerin karşısına çıkacak. İsrailli müzisyen Keren Ann ile İzlandalı prodüktör Barði Jóhannsson tarafından kurulan Bang Gang, Cannes Film Festivali’nden Montreaux Caz Festivali’ne, Icelandic Airwaves’den South by Southwest’e kadar birçok festivalde sahne aldı.


Etkinlik Saati: 22:00

Reklamlar