“Amy”nin Yapımcılarından “David Bowie” Belgeseli!

Ortak yapımları olan Amy’nin bu yılki Oscar’larda “En İyi Belgesel” kategorisinde favori olması ve Berlin EFM’de iki yüksek profilli projelerinin yer almasıyla film yapımcıları Asif Kapadia ve James Gay-Rees, başarılarla dolu dosyalarını daha da genişletmeye hazırlar. Ancak bu kez ikonik figürler ve onların geleneksel uzun formatlı öykülerini bir kenarda bırakıyorlar.

Gay-Rees “Şu anda farklı uzun format seçeneklerine yoğunlaşıyoruz” diyor ve ekliyor: “Daha fazla belgesel serisi yapmak istiyoruz ve bunları daha fazla platformda açık hale getirmek istiyoruz, Netflik ve Amazon gibi… Şu anda işlerimizi takip eden insanlar buradakiler.”

6 saatlik bir belgesel bile çekebileceğini, olmazsa bunu 90 dakikalık bölümler halinde yayımlayabileceğini söyleyen, eleştirmenlerden övgüler alan Amy belgeselini de yönetmiş olan Gay-Rees, ancak bir proje için düşündüğü her şeyi bırakabilir.

İki başarılı film yapımcısının her şeyi feda edebileceği o ikonik figür tabii ki David Bowie: “Öyle bir belgesel çekmek için her şeyimizi veririz, elimizden gelen her şeyi yaparız. Eğer ailesi bizi dinliyorsa lütfen bizi arasınlar. Ama şimdi çok erken. Yine de gelecekte öyle bir konu geçerse biz buradayız.”

Gay-Rees’in iddiasına göre bir Bowie belgeseli daha uzun bir format gerektirebilir: “Üzerinde çalışılması gereken çok fazla muhteşem materyal var. Bunu 90 dakikaya sığdırmak aşırı zor olur.”

‘Amy’ nin yapımcıları Asif Kapadia and James Gay-Rees
Reklamlar