12. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’nde “Cafer Panahi Filmleri”

Jafar Panahi, director (Photo by J. Vespa/WireImage) *** Local Caption ***

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl da sinema dünyasından pek çok ünlü konuğu ağırlayacak.

7 – 17 Mart tarihleri arasında 12. kez düzenlenecek olan Festival’in DENEYİMLER bölümü, 65. Berlin Film Festivali’nde büyük ödül olan Altın Ayı ödülü kazanan Cafer Panahi’nin sinemasını mercek altına alıyor. Usta yönetmenin Altın Ayı ödüllü son filmi Taksi Tahran 11 Mart Cuma günü saat:20.30’da sinema tutkunlarıyla buluşacak. Ayrıca film gösterimi öncesi aynı gün saat:18.30’da Müge Tüfenk moderatörlüğünde yönetmenin kızı Solmaz Panahi ve kurgu yönetmeni Mastaneh Mohajer’in konuşmacı olarak katılacağı bir söyleşi gerçekleştirilecek.

12. Akbank Kısa Film Festivali’nin kapsamında ayrıca Saraybosna Film Festivali’nin programcısı Elma Tataragic ve dünyanın önde gelen kısa film yapım ve dağıtım şirketlerinden Shorts International’ın kurucusu Carter Pilcher de 12 Mart Cumartesi günü saat:18.30’da Akbank Sanat’ta düzenlenecek söyleşi ile deneyimlerini paylaşacak.

10 gün boyunca 28 ülkeden toplam 104 film seyirciyle buluşağı, yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak olan 12. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için http://www.akbankkisafilmfestivali.com ve http://www.akbanksanat.com adresleri ziyaret edebilirsiniz.

http://www.akbanksanat.com

Reklamlar