J. K. ROWLİNG’ten Dört Yeni Hikaye

J.K. Rowling’in Harry Potter serisi, cadılar ve büyücülerin yaşadığı bir İngiltere’ye ait detaylı ve gerçekçi hikayelerle kuşakları büyülemeyi başararak, birçok okura Hogwarts’a bizzat başvurma hayalleri kurdurdu. Ancak bugüne kadar hiç kimse Amerika’da bir büyücülük okulunun nasıl olabileceğini hayal etmedi.

Bu sonbaharda Fantastic Beasts and Where to Find Them filmi, Harry Potter hayranlarını 1920’lerin New York’una götürecek. Daha önce sihir ve büyücülük yönünden hiç işlenmemiş bir yer ve döneme yapılacak bu yolculukla Rowling akıllardaki büyük tarihi boşlukları dolduracak.

Bütün bunlara ek olarak Rowling’in 4 orijinal hikayeden oluşan yeni The History of Magic in North America serisi, Pottermore‘da yayımlanmaya başladı bile! Yazarın interaktif web sitesi, yeni hikayelerin okunabileceği tek yer olacak. Hikayeler, daha önce hiçbir Harry Potter filminde ya da hikayesinde değinilmemiş yerler ve zamanlarda geçecek.

https://twitter.com/pottermore/status/706880850567307264/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

İlk hikayenin yayımlandığı 8 Mart’a kadar, serinin nefes kesici video tanıtımı yapılmıştı.

The History of Magic in North America, Amerika’nın sihirli tarihini şu 4 ana başlıkta inceleyecek:

– Amerika’daki Hogwarts, Ilvermorny
– Skin-walkers, Amerikan yerlilerine ait bir efsane
– Salem cadı mahkemeleri, ülkenin sihirli benliğini oluşturan önemli olaylardan biri.
– Sihir Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyücülük Meclisi.

Bu 4 hikaye, Oscar ödüllü Eddie Redmayne‘in canlandıracağı Newt Scamander ile 18 Kasım’da tanışana kadar yayımlanmış olacak.

K: http://www.ew.com/article/2016/03/07/pottermore-magic-in-north-america-prologue?xid=entertainment-weekly_socialflow_twitter

Reklamlar