ESKİŞEHİRDE FESTİVAL Başlıyor!

11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 21 Mayıs Cumartesi günü saat 13.30 da Haller Gençlik Merkezi önünde düzenlenecek olan görkemli bir festival yürüyüşü ile başlıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının düzenlediği 11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 21 Mayıs Cumartesi günü saat 13.30 da Haller Gençlik Merkezi’nin arka çıkış kapısı önünden şehir merkezine gerçekleştirilecek festival kortej yürüyüşü ile başlayacak. Cansız heykeller, masal kahramanları, festival bandosu, palyaçolar, kostümlü oyuncular, çocuklar ve Eskişehirlilerin katılacağı yürüyüş, Haller Gençlik Merkezi, Doktorlar Caddesi, Adalar bölgesi güzergâhında düzenlenecek.

Adalar su kenarında İtalya’dan konuk gelen Faber Tiyatrosunun gerçekleştireceği “Parada” isimli sokak sirki gösterisi ve müzik dinletilerinin ardından yürüyüş Haller Gençlik Merkezi arkasındaki festival alanında müzik dinletileri ve çocuklar için, maske yapımı, origami, boyama etkinliklerinin yapılacağı açık alan atölyeleri ile son bulacak.

7 gün boyunca Şehir Tiyatrolarının tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile devam edecek olan festival 27 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Reklamlar