Sanat Cafe’de ‘TERÖR VE DARBE’ Filmleri Ve Seyyal Taner Rüzgârı!

Kültür ve Sanat dünyasından haberlerin konuşulduğu, yazar, yönetmen, eleştirmen, müzisyen ve oyuncuların konuk olarak ağırlandığı Alem FM – Sanat CAFE programında bu hafta; Sinema eleştirmeni, senarist ve yönetmen İslam Gemici ile Türk Sinemasında çekilen terör ve darbe içerikli filmler konu edilirken, ayrıca canlı yayına telefonla bağlanan Türk Pop-Rock Müziğinin efsane isimlerinden ve uzun bir aranın ardından dinleyicileriyle buluşan Seyyal Taner rüzgarı esti.

15 Temmuz Darbe girişimi gecesinin ardından, 27 Mayıs ve 80 darbelerini konu eden filmlerin konuşulduğu Sanat Cafe’de, Türk sinemasının önemli filmleri, ‘Babam ve Oğlum’, ‘Beynelmilel’, ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’, ‘Vizontele’ ve daha birçok önemli film ve yönetmenlerinin bakış açıları sinema eleştirmeni İslam Gemici tarafından yorumlandı ve tartışıldı.

Kalbimi Dağlarda Bıraktım’, ‘Serseriler – Özgürlük Ülkesinin Uzak Tepeleri’, ‘Gizemli Bir Dünya: Sinema’ ve ‘​Gecenin Kemanı’ kitaplarını da yazarı, senarist, yönetmen ve Sinema Kültürü eğitimleri de veren Gemici, Türk sinemasının Dünya sinema sektöründeki yerini ve eleştirisini dinleyicilerle paylaştı.

Dilek Dallıağ&Haluk Kesim’in sunduğu Sanat Cafe’ye, Kurtalan Ekspres’le ortak çalışmaya imza atan Seyyal Taner’de bağlanarak, gündeme bugün ışık tutan 30 yıllık ‘Neler Oluyor’ şarkının yeni versiyonunun çıkış aşamalarını ve duygularını dinleyicilerle paylaştı. Seyyal Taner, Alem FM, Sanat Cafe’ye önümüzdeki ay yeni projelerinin de geleceği müjdesini verdi.

Kurtalan Ekspres’le bir ilk!
Klipte makyajsız bir Seyyal Taner

Seyyal Taner, Sanat Cafe programına, yıllarca birlikte sahne aldığı Kurtalan Ekspres ile müziğini Fahir Atakoğlu, sözlerini Zeynep Talu’nun yazdığı ve bir ilk’i gerçekleştirerek birlikte‘Neler Oluyor’ şarkısına tamamen makyajsız ve doğal haliyle bir klip çektiklerini açıkladı. Taner bu çalışma ile birlikte duygularını şu sözleriyle dile getirdi: ‘Bugünlerde ülkemizde en ihtiyacımız olan şey, aşk, sevgi, dayanışma, paylaşma ve beraberlik içinde güzel sözler duymak. Ben ülkemin parlak geleceği umuduyla yaşayan biriyimdir. Gönül isterdi ki, başka bir parça yapalım. Ancak bu günler bu şarkıyı Kurtalan ile birlikte yapmamız gerektirdiğini hissettirdi. Ve birlikte stüdyoya girerek en saf, en gerçek, en duru haliyle onlar çaldı ve ben söyledim. Kısa sürede Hücum kayıt yaptık. Anlamı yaşatmak için ben de en doğal halimle klipte yer aldım. Bu şarkıyla, bu derin duyguları ülkemiz insanlarıyla tekrar bir araya gelmek, sorgulamak ve paylaşmak için yaptık. Klibimizi çektik ve anlıyorum ki, içindeki anlamı hissetmek adına devamlı tıklanıyor ve beğeni alıyor. Bu anlamda görevimizi yerine getirdik ama bu projemizin sadece bir kısmıydı. Kurtalan Ekspres benim için çok değerli. Onlarla bir araya gelmek ve konser serilerine devam etmek benim için çok özel bir süreç tabii.’

Yeni projeler her ay gelecek!
İkinci proje ünlü bir grupla Etnik Rock parçası olacak

Menajeri Ulunay Türkkan ile her ay yeni bir proje ile yeni sanatçılarla birlikte çalışmaya imza atacaklarını Sanat Cafe programında Dilek Dallıağ ve Haluk Kesim’e anlatan Seyyal Taner, bir sonraki şarkının ve birlikteliğe imza atacağı sanatçının gelecek ay belli olacağını, şimdilik açıklayamayacağını söyledi. Seyyal Taner Televizyonu ve youtube kanalıyla her yeni çalışmasını sosyal medya aracılığıyla sevenlerine duyuracağını belirtti ve ‘Genç, yeni ve aynı dönemi paylaştığımız müzisyen arkadaşlarımızla bu çalışmaları her ay gerçekleştireceğiz ve sonunda bir albüm haline getireceğiz. Bu kanallar aracılığıyla hem onlarla orada röportajlar yapmak, duygularını dile getirmek, hem onların eserleriyle benim sesimi birleştirmek, ya da tam tersi bizim eserlerimizle onların sesini birleştirerek bir çalışma yapacağız. Şimdilik kim olacağını söylemeyeceğim. Menajerim rica etti söylemememi. 3 ayrı isimle görüşüyoruz ve üçü de çok heyecanlandı… Pop, Rock, Etnik, Özgün müzikçilerin hepsi yer alacak ve buluşacağız onlarla. Ama sanıyorum ikincisinde Etnik kökenli hepinizin bildiği bir grupla Etnik Rock çalışması yapacağız. Önümüzdeki ay stüdyoya gireceğiz. Heyecanlıyız tabii. Çok güzel, genç ve alternatif Rock yapan hanım solistler var. Onlar hem şarkı sözlerini yazan, besteleyen ve yorumlayan isimler. Onlar benimle, ben de onlarla bu çalışmaları yapacağımız için çok heyecanlanıyoruz. “ açıklamasını yaptı.

SEYYAL TANER & KURTALAN EKSPRES ‘NELER OLUYOR’

Reklamlar