SELDA BAĞCAN İNGİLTEREWOMADFESTİVALİNDE Sahneye Çıkacak!

Tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Selda Bağcan; uluslararası müzik, güzel sanatlar ve dans festivali WOMAD’de sahne alacak! Efsanevi sanatçı; rock müzisyeni Peter Gabriel’in önderliğinde kurulan WOMAD festivalinin İngiltere’de gerçekleşecek organizasyonu kapsamında, 31 Temmuz 2016, Pazar günü Wiltshire’daki Charlton Park’ta hayranlarıyla buluşacak.

Dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen WOMAD (World of Music, Arts and Dance); 1982’den bu yana çeşitli şehirlerde gerçekleştirdiği festivallerde milyonlarca kişiyi buluşturuyor. Festival, farklı kültürlerde oluşan yerel müziği, dansı ve güzel sanatları keşfetmeyi, tanıtmayı ve bir araya getirmeyi amaçlıyor.

WOMAD’in, İngiltere’nin Wiltshire şehrinde bu yıl 28-31 Temmuz 2016 tarihlerinde gerçekleşecek organizasyonu, efsanevi sanatçı Selda Bağcan’ı ağırlayacak. Hiçbir kategoriye girmeyen eşsiz sesi ve benzersiz yorumuyla tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Selda Bağcan; dünyanın en önemli festivalleri arasında yer alan WOMAD’de 31 Temmuz Pazar günü sahne alacak. İsrailli rock grubu Boom Pam ile birlikte vereceği konserde Bağcan; “İnce İnce”, “Yaz Gazeteci”, “Yaylalar”, “Mehmet Emmi” gibi dünyada hit olmuş ve çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarını seslendirecek. Sanatçı, halk müziği, funk ve rock müziği birleştiren repertuarıyla festivale katılanlara unutulmayacak bir konser yaşatacak.

Geçtiğimiz aylarda İspanya’da Primavera Sound 2016’da ve Polonya’nın Krakow şehrinde konserler veren Selda Bağcan; yaz boyunca yurtdışı konserlerinin yanı sıra, Türkiye’nin birçok yerinde konserlerine de devam ediyor. Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen sanatçı; öte yandan “40 Yılın 40 Şarkısı” albümünün ikincisi için çalışmalarını da sürdürüyor.

Bilgi için: womad.co.uk

SELDA BAĞCAN HAKKINDA

Muhteşem sesi ve farklı yorumu ile dünyadaki pek çok müzik araştırmacısında şaşkınlık ve merak uyandıran Selda Bağcan; tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir sanatçı. ABD’de The Times gazetesinde yayınlanan “Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar” listesindeki 81 ismin arasına “Efsane Anadolu Şarkıcısı” olarak adını yazdıran Bağcan; İngiltere’de ise ünlü Rolling Stones dergisinin “100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali” listesinde yer alıyor. Elijah Wood, Antony Hegarty, Florence Welch gibi birçok dünya starının hayran olduğu efsanevi sanatçının albümleri ise, özellikle DJ’ler ve araştırmacı müzisyenlerin büyük ilgisini çekiyor.

Reklamlar