ZORLU PSM’de Latin Rüzgarı

Latin ve Flamenko’ yu caz ile buluşturan efsanevi gitar virtüözü Al Di Meola,
15 Kasım’ da Zorlu PSM sahnesinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Amerikan füzyon cazında akla gelen ilk isimlerinden olan ve onlarca kez “Dünyanın en iyi gitar virtüözü” seçilen usta Latin gitaristi Al Di Meola, “Elysium & More” turnesi kapsamında 15 Kasım’da Zorlu PSM’de müzikseverler ile buluşacak.

Latin sıcaklığını İstanbul’ daki müzikseverlerin enerjisiyle buluşturmak için gün sayanİtalyan asıllı Amerikalı sanatçı Al Di Meola, Lennon & McCartney şarkılarından Astor Piazzolla’ nın tangolarına kadar yepyeni besteleri ile Zorlu PSM sahnesinde yerini alacak.

Piu Entertainment organizasyonu ile müzikseverlerle buluşacak olan Al Di Meola, gitarı ve muhteşem sahne şovu ile, izleyicilere yine akıllardan çıkmayacak bir deneyim yaşatacak. Shangri – la Hotel’ in de katkılarıyla gerçekleşecek olan bu muhteşem konserin biletlerine ise yoğun ilgi devam ediyor.

40 yıllık müzik kariyeri
9 yaşında Beatles dinlemeye başladıktan sonra gitar ile buluşan daha sonraki senelerde davul çalmayı öğrenen sanatçının profesyonel müzik kariyeri dünyaca ünlü caz ve dünya müziği piyanisti Chick Corea tarafından keşfedilmesiyle başladı. O dönemlerde günde on saat gitar çalan Al Di Meola, ses getirecek solo kariyerinin temellerini inşa etti.

Di Meola 1974’te Return to Forever’a katılmasıyla kendi rüyasını yazmaya başladı ve ardından 1976’da ilk albümünü çıkardıktan sonra Paco De Lucia ve John McLaughlin ile bir üçlü oluşturarak Flamenko’nun etkisinin hissedildiği bir albüm çıkardı. Arjantinli ünlü tango bestecisi ve Bandoneon ustası Astor Piazzolla ile tanışmasının ardından Güney Amerika müziğine olan ilgisi arttı. 1966’da Paco De Lucia ve John McLaughlin’le tekrar bir araya gelen Al Di Meola ‘Guitar Trio’ albümünü çıkardı.

Reklamlar