GARANTİ CAZ YEŞİLİ Aralık 2016 Konserleri!

Portrait of the Icelandic musician Sin Fang taken during Sónar Music Festival in Reykjavík, Iceland on February 11, 2015. Copyright © 2015. Matthew Eisman. All Rights Reserved

Garanti Caz Yeşili konserleri, Aralık ayında da cazın dikkat çeken isimlerinin performanslarıyla devam ediyor. Zorlu PSM’de gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleri biletlerini Garanti Bankası kredi kartlarıyla satın alanlara %20 indirim uygulanırken, satın aldığı bileti akıllı telefonlara indirilen KonserV aplikasyonuna okutanlar, puan kazanıyor. Kazanılan puanlarsa yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevrilebiliyor.

Madeleine Peyroux
5 Aralık Pazartesi 2016 / Zorlu PSM

ABD’li caz vokalisti ve şarkı yazarı Madeleine Peyorux, 1996 yılında yayınladığı ilk albümü Dreamland ile dikkatleri üstüne çekti. Otoriteler tarafından “21. Yüzyılın Billie Holiday’i” olarak adlandırılan sanatçı, 1996’da Time dergisince “Yılın en heyecan verici sesi” olarak tanımlandı. Kariyeri boyunca Sarah McLachlan, Cesária Évora, James Carter ve Mick Reed’in de aralarında bulunduğu dev isimlerle aynı sahneyi paylaşan Peyroux, 3. albümü Half the Perfect World ile 2007’de BBC En İyi Uluslararası Caz Sanatçısı Ödülü’nü kazandı. Sadece caz türünde değil, akustik blues, country ve pop türlerine yakın besteleri de bulunan sanatçı Billie Holiday’e benzetilen buğulu yorumuyla seslendireceği şarkılarıyla Zorlu PSM’de sahne alıyor.

Etkinlik Saati: 21:00

Sin Fang / El Perro Del Mar
10 Aralık 2016 Cumartesi / Salon İKSV

Indie folk grubu Seabear’ın kurucusu Sin Fang, folk öğeleri elektronik düzenlemelerle birleştirdiği son albümü ‘Spaceland’te yer alan yeni şarkılarıyla Salon İKSV’de sahne alıyor. Ardından yazı, sahilleri, kumsalları ve dalgaları çağrıştıran sound’u ile müzik severlerin beğenisini kazanan El Perro del Mar İKSV’de müzikseverlerle buluşuyor. El Perro del Mar, Japon, Çin, Tayland ve Hint müziklerinden aldığı ilhamla tamamladığı yeni albümü Kokoro ile Salon İKSV sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor.