SALON’da Kuzeyin En İyi Sesleri Ve OYUN SALONU Kapsamında EVVEL ZAMAN

Tellef Raabe pop’un Nordik yorumunu Salon sahnesine taşıyor/
1 Aralık Perşembe, 21.30

Bergen çıkışlı, gotik pop müzisyeni Tellef Raabe son yıllarda kendi ülkesinin en heyecan verici indie sanatçılarından biri olarak kendine yer edindi. 17 yaşında prestijli okul UWC Atlantic College için Norveç’in huzurlu coğrafyasından Galler’e giden sanatçı, buradaki eğitimini tamamladıktan sonra Cambridge Üniversitesi’nden gelen teklifi reddederek müziğe odaklanmak için Norveç’in Indie müzik başkenti Bergen’e döndü. Henüz 25 yaşında olan sanatçı ilk albümünü geçtiğimiz şubat ayında yayınladı. Türkiye’ye Nordik kültürü öğretmeyi misyon edinen blog Nordik Simit ile yaptığı işbirlikleriyle sesini buralarda iyice duyurdu. Kendi Facebook sayfasından düzenli olarak Türkiye’deki hayranlarına seslenen Raabe, Aralık ayının ilk konserini vermek üzere Salon’a konuk oluyor. Konserin biletleri ayakta (tam) 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

%100 Müzik: Emiliana Torrini and The Colorist hayranlarıyla buluşuyor/
2 Aralık & 3 Aralık, Cuma& Cumartesi, 22.00

Tutkulu aşkları birbirinden güzel akustik folk şarkıları haline getiren ve İzlanda’nın müzik dünyasına kazandırdığı en büyük seslerden olan Emiliana Torrini, şarkıcı ve bestecilerin repertuarlarına eşlik eden, kendiliğinden oluşmuş müzik aletleri ile birlikte klasik enstrümanları da alışılmışın dışında kullanarak fark yaratan orkestra The Colorist ile aynı sahneyi paylaşıyor. 2013’ten beri süren sessizliğini The Colourist ile yayımladığı yepyeni bir tarza işaret eden yeni tekli “Speed of Dark” ile bozan Torrini, orkestrası The Colorist ile Salon’da sahne alacak. Konserin biletleri ayakta (tam) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Oyun Salonu: Ev’vel Zaman ile İstanbul’un ortasında orta direğe özgü bir hikaye/
5-6,12-13,19-20 Aralık, 20.30

İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı oyun, İstanbul’un merkezinde orta sınıf bir ailenin öyküsünü sahneye taşıyor. Gündelik dertlerine gömülmüş olan karakterler tıpkı Anton Çehov’un tarihin dönüm noktasında yer alan Vişne Bahçesi’nde olduğu gibi değişimin bu denli yakında, hızlı ve kuralsızca olduğunu kavramakta güçlük çekiyorlar. Oyun, karakterlerin önceden hep varoşlardakilerin başına geldiği için tepkisiz kaldıkları ancak artık kendi kapılarına dayanan bu gerçeklik ile köklerinden ayrılmaya zorlanmaları üzerine kuruluyor. Gülce Uğurlu’nun yazıp yönettiği, Deniz Vural’ın çevirdiği ve sahne tasarımını Meryem Bayram’ın üstlendiği oyunda, Bedir Bedir, Funda Eryiğit, Esme Madra’yı sahnede izliyoruz. Ev’vel Zaman 5-6,12-13,19-20 Aralık tarihlerinde Salon’da izleyicilerle buluşacak. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Minimal Caz Üçlüsü: Plaistow Salon’da/
7 Aralık Çarşamba, 21.30

2007’de kurulan İsviçre’li deneysel caz üçlüsü, dünya çapında iki yüzden fazla konser verdi. Önemli aranjmanlara imza atan grup üyeleri Ekim 2015 tarihli son albümleri Titan ile müzik piyasasındaki yerlerini sağlamlaştırdı. Plaistow caz doğaçlamalarıyla 7 Aralık Çarşamba günü, Salon’da hayranlarıyla buluşacak. Konserin biletleri masa 45 TL, ayakta 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Bilet Bilgileri

Etkinliklerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.
(İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.)

Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

Salon İKSV’de bu sezon da %100 Müzik konseptinde düzenlenecek konserler ile Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleri de izleyicilerle buluşacak.

MasterCard da Paha Biçilemez İstanbul programı kapsamında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor.

Salon, takipçileri için BiTaksi işbirliğiyle dönüş yolunu kolaylaştırıyor. Konserler sonrasında taksi kullanmak isteyen takipçiler kredi kartı ödemelerinde 20TL değerindeki BiTaksi kuponu alabilecekler.

Reklamlar