DASDAS” Tİyatro Oyunları ve Konserleri!

Nisan ayında sanatseverlere merhaba diyen “DasDas,” programında yer alan tiyatro oyunları ve konserleriyle izleyicilerine her akşam farklı bir deneyim sunmaya devam ediyor.

9 Mayıs Salı akşamı Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı DasDas prodüksiyonu “Kayıp El” “DasDas Sahne’de izleyicilerle buluşacak. Oyun, hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamları esprili bir dille anlatıyor.

Geçtiğimiz ay DasDas Sahne’de prömiyerini yapan “Bi Parça Plastik” 11 Mayıs Perşembe akşamı tiyatroseverlerle tekrar buluşacak. Hemzemin ve DasDas prodüksiyonu “Bi Parça Plastik”te Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor. Oyun 19 Mayıs Cuma akşamı bir kez daha sahnede olacak.

12 Mayıs Cuma akşamı, Seray Şahiner’in romanından uyarlanan “Antabus” DasDas Sahne izleyicileri ile buluşacak. Nihal Yalçın’ın rol aldığı tek kişilik oyunda gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinde sıklıkla karşılaştığımız kadınlardan birinin, Leyla Taşçı’nın hikayesi anlatıyor.

DasDas Sahne, 13 Mayıs Cumartesi akşamında Aslı Yılmaz Davutoğlu, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin rol aldığı “Tesir” oyununa ev sahipliği yapacak. Depresyona çözüm arayan bir deneyin ortasında tanışan iki kobayın, doktor denetimine rağmen büyüyen aşklarını anlatan “Tesir”, aşkın arka planında bilimin çaresizliğini, 21.yy’da teknoloji ile değişen yeni insanı ve madde bağımlı yaşamı sorguluyor.

16 Mayıs Salı akşamı ise Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacıoğlu, Serkan Keskin ve Mustafa Kırantepe’nin rol aldığı “Metot” DasDas Sahne’de olacak. İspanyol yazar Jordi Galceran imzalı oyun, iş görüşmesine gelen adayların geçtikleri gizem dolu sınavlar üzerinden iş dünyasının acımasız yönlerini gözler önüne seriyor.

Nergis Öztürk ve Engin Hepileri’nin rol aldığı “Akciğer” ise 17 Mayıs Çarşamba akşamı DasDas’ta olacak. “Akciğer” iklim değişikliği nedeniyle yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan insanoğlu gerçeği karşısında kendilerine “Çocuk yapmalı mı yapmamalı mı” diye soran bir çifti sahneye taşıyor.

20 Mayıs Cumartesi akşamı DasDas Atölye’de ilişkileri gittikçe dibe vuran bir çiftin hikayesini anlatırken Avrupa’da yükselen aşırı sağın sıradan insanları nasıl dönüştürdüğünü irdeleyen “Batı” oyunu sahnede olacak. Esra Ronabar ve Murat Kılıç’ın rol aldığı oyunu Arzu Bigatlı Beril yönetiyor.

Günümüzün en önemli çağdaş yazarlarından Juan Mayorga’nın, Immanuel Kant’ın aynı adlı denemesinden esinlenerek yazdığı “Ebedi Barış”, 21 Mayıs Pazar DasDas Atölye Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği oyunda Rüçhan Çalışkur, Burak Demir, Serdar Yeğin, Olgun Toker ve Baran Güler rol alıyor.

DasDas’ın yeni açılan 350 kişilik performans sahnesi DasDas Müzik ise hafta içi ya da sonu demeden dinleyicileri her akşam farklı bir konserle buluşturacak.

9 Mayıs Salı akşamı DasDas Müzik sahnesinde Murat Kılıkçıer’in tek başına start verdiği ve sahne üzerinde yetenekli müzisyenlerle zenginleştirdiği In Hoodies olacak. “Kırılgan mutluluklar dünyasında bir saflık arayışı” olarak da tanımlanan In Hoodies, Brit Ödülleri’nde en iyi prodüktör ödülünü alan Chris Potter’ın prodüktörlüğünü yaptığı ilk albümü “A Lunar Manoeuvre” ile sahnede olacak.

“Houseband” Yoko, R&B, Soul, Funk, Pop, Rock ve Rock’n Roll tarzındaki geniş repertuarını kendi sound’uyla buluşturduğu konserleriyle 10 Mayıs Çarşamba ve 16 Mayıs Salı akşamları DasDas Müzik sahnesinde olacak.

Teoman, “Yavaş Yavaş” turnesi kapsamında 11 Mayıs Perşembe akşamı DasDas Müzik sahnesinde dinleyicilere sevilen şarkılarının akustik hallerini sunacak. Teoman’a piyanoda Ece Dağıstan, kemanda Mahur Tukan, gitarda Tolga Akyıldız ile kontrbasta Taylan Aygar eşlik edecek.

20 seneyi aşkın süredir sahne ve albüm çalışmalarına devam eden, rock müziğin güçlü isimlerinden Koray Candemir, 12 Mayıs Cuma akşamı DasDas’da olacak.

DasDas Müzik sahnesinde 13 Mayıs Cumartesi akşamı “Hey! Douglas” olacak. Müzik tarihimizin unutulmaya yüz tutmuş şarkılarını dans hitlerine dönüştüren “Hey! Douglas”ın konserinde, Türkiye’nin en önemli prodüktörlerinden biri olarak kabul edilen Model XL grubu ile Türk hiphop tarihinde sıkı bir yer edinen VEYasin‘e, yeni sesler ve Islandman projesinden tanıdığımız Tolga Böyük’ün davetkar gitar riff’leri eşlik edecek.

“İlhan Erşahin İstanbul Sessions” 17 Mayıs Çarşamba akşamı DasDas Müzik sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. İlhan Erşahin’in Alp Ersönmez, İzzet Kızıl ve Turgut Alp Bekoğlu ile birlikte kurduğu İstanbul Sessions her biri birbirinden özel albümlerinden şarkılarla DasDas’ta olacak. Gruba DasDas Müzik konserinde basta Ozan Musluoğlu eşlik edecek.

18 Mayıs akşamı ise DasDas Müzik’te Elif Çağlar Quartet sahnede olacak. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok kulüp ve festivalde yer alan caz müzisyeni ve besteci Elif Çağlar’a piyanoda Serkan Özyılmaz, basta Volkan Hürsever ve davulda Korhan Ogan eşlik edecek.

20 Mayıs Cumartesi akşamında ise sağlam konserlerin sıkı grubu “Kurban” DasDas Müzik sahnesinde olacak. 1999 yılındaki ilk merhabalarından bugüne 4 stüdyo albümü, 2 single ve sayısız konser sığdıran grup geniş repertuarı ve tükenmeyen enerjileri ile müzikseverlerle buluşacak.