Zorlu PSMROYAL OPERA HOUSEJEWELS’ İle Devam Ediyor!

Zorlu PSM’deki Royal Opera House gösterimi, çağdaş koreograf George Balanchine’in imzasını taşıyan Jewels ile devam ediyor…

Royal Opera House’un yeni sezon prodüksiyonlarından, dünyanın önde gelen çağdaş koreograflarından ABD’li George Balanchine’in imzasını taşıyan Jewels, 26 Mayıs Cuma akşamı, saat 19.00’da, Zorlu PSM Studio ekranında gösterilecek.

3 perdeden oluşan Jewels, galasını New York State Theater’da 13 Nisan 1967 tarihinde yaptı. Emeralds, Rubies ve Diamonds isimli üç Jewels perdesinde; Gabriel Fauré, Igor Stravinsky ve Pyotr Ilyich Tchaikovsky gibi önemli bestecilerin eserleri kullanıldı. Fauré’nin Pelléas et Mélisande (1898) ve Shylock (1889), Stravinsky’nin Capriccio for Piano and Orchestra (1929) ve Tchaikovsky’nin Symphony No. 3 in D Major (1875) eserlerinin kullanımının yarattığı büyülü atmosfer ve Barbara Karinska imzalı mücevher görünümlü kıyafetlerin ihtişamını birleştiren bale, 50 yıldır sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

The Royal Ballet’ye Laurence Olivier Ödülü kazandıran sahne tasarımı…
Jean-Marc Puissant’nın modern sahne tasarımıyla 2007 yılında bir kez daha Royal Opera House repertuvarında yer bulan Jewels, The Royal Ballet ekibine 2007 yılında iki Laurence Olivier Ödülü (En İyi Yeni Dans Yapımı ve Olağanüstü Başarı Ödülü) kazandırdı.

50. yılına özel olarak Royal Opera House’da sahnelenen George Balanchine imzalı Jewels performansı 26 Mayıs 2017 tarihinde Zorlu PSM Studio ekranında izlenebilecek.

Tarih: 26 Mayıs Cuma
Yer: Zorlu PSM, Studio
Saat: 19.00
Bilet Fiyatları: Tam 30.00 – Öğrenci 15.00 TL