BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’nde “Açık Havada Sinema” Keyfi!

Bodrum Müzik Festivali, bu yılki programında sabahın ilk saatlerinden gece yarısına kadar müzik etrafında şekillenen farklı disiplinlerden etkinliklere de yer veriyor. Cinemarine Açık Hava Sineması ve Midtown AVM Açık Hava Sineması’nda Başka Sinema işbirliğiyle 12-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Sinemada Müzik programı, dünyaca ünlü müzisyenler ile ilgili ve hayatlarını anlatan film, belgesellerden oluşan bir seçki sunacak.
Bir dönem yalnızca Fransa’nın değil tüm dünyanın süperstar şarkıcısı olan Dalida’nın trajik hayat hikayesini anlatan Dalida, cazın dahi trompetçisi, kural yıkıcı Miles Davis´in hayatına dair çok eğlenceli bir bakış sunan Miles Davis: Zamanın Ötesinde, müzik konusunda tanrısal bir yeteneğe sahip olan Wolfgang Amadeus Mozart ile baş rakibi Antonio Salieri’nin ilişkisine odaklı bir başyapıt Amadeus ve müzik aşkıyla yanıp tutuşurken tüm zamanların en kötü opera sanatçısı unvanını alarak müzik tarihine damgasını vuran Amerikan sosyetesinin ünlü isminin hayatını eğlenceli bir şekilde ele alan Florence Foster Jenkins gibi kült filmler, dünyaca ünlü isimlerin hayatlarına dair unutulmaz kesitler sunacak. The Beatles’ın 1000 günlük dünya turnesini, arşiv görüntüleri, söyleşilerle ele alan belgesel film The Beatles: Eight Days a Week, The Beatles severleri 60’larda keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

Philip Glass 80.Yıl Özel Gösterimi’nde ise, Phillip Glass’ın unutulmaz müzikleriyle belleklere kazınan Koyaanisqatsi perdede olacak. Koyaanisqatsi: Dengesi Şaşmış Hayat, ağır çekim ve kare atlamalarıyla görüntüden görüntüye geçerek insan, doğa ve teknoloji arasındaki ilişkilere farklı bir bakış açısı sunuyor.

Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğunda gerçekleşecek Bodrum Müzik Festivali biletleri, mobilet.com ve mobilet iOS ve Android uygulamaları üzerinden alınabiliyor. Festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

13. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ AÇIK HAVA SİNEMA PROGRAMI

CINEMARINE AÇIKHAVA SİNEMASI

MIDTOWN AÇIKHAVA SİNEMASI : 23.00

12.08.2017

CUMARTESİ

FLORENCE FOSTER JENKINS

13.08.2017

PAZAR

DALIDA

MILES AHEAD

14.08.2017

PAZARTESİ

AMADEUS

DALIDA

15.08.2017

SALI

MILES AHEAD

THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK

16.08.2017

ÇARŞAMBA

KOYAANISQATSI: DENGESİ ŞAŞMIŞ HAYAT

FLORANCE FOSTER JENKINS

Festivali Yakından Takip İçin
bodrummuzikfestivali.com
facebook.com/bodrummuzikfestivalİ
instagram/ bodrummuzikfestivalİ
#bodrummuzikfestivali
#bodrummusicfestival