BENİM ADIM FEUERBACHSahnelerde!

Artı Sahne Mecidiyeköy, birbirinden seçkin tiyatro oyunlarına ve gösterilere ev sahipliği yapıyor. Selçuk Yöntem’in başrolde olduğu ‘Benim Adım Feuerbach’ 25 Ocak’ta Artı Sahne’de prömiyer yapacak.

‘BENİM ADIM FEUERBACH’ PRÖMİYERİ (25-26 OCAK – SAAT 20.30)

Usta oyuncu Selçuk Yöntem’in Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Şahin ile birlikte rol aldığı ‘Benim Adım Feuerbach’ 25 Ocak Perşembe günü saat 20.30’da Artı Sahne Mecidiyeköy’de prömiyer yapacak. Oyun 26 Ocak Cuma günü de aynı saatte aynı sahnede sanatseverlerle buluşacak.

“Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu, aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerler, kimileri on, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlikte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez ama bir gün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz…”

Yazan: Tankred Dorst
Yöneten: Ayşenil Şamlıoğlu