THE WALKİNG DEAD 8. Sezon’dan Kafa Karıştıran Açıklama!

The Walking Dead önümüzdeki haftalarda sekizinci sezona kaldığı yerden devam edecek. Sezon arası finalinde yaşananların ardından sevdiğimiz bir karaktere veda etmeyi bekliyoruz. Fakat serinin yaratıcısı Robert Kirkman‘ın sarf ettiği sözler fazlasıyla kafa karıştırıyor. Kısaca hatırlatmak gerekirse sezon arası finalinde Carl Grimes’ın zombiler tarafından ısırıldığını öğrenmiştik. Üstelik kahramanımız kol veya bacak gibi bir uvuzdan değil, direkt karın bölgesinden ısırılmış durumda. Bu da zarar gören bölgenin kesilmesini imkansız hale getiriyor.

İzleyiciler Carl’ın tedavisinin mümkün olmadığını düşünüyor. Bu yüzden sekizinci sezonun kalan bölümlerinde hüzünlü bir vedaya şahit olacağımız tahmin ediliyor. The Walking Dead ve Fear The Walking Dead’in yaratıcısı olan Robert Kirkman ise bu konuda farklı görüşlere sahip. ComicBook.com’a konuşan Kirkman şu sözleri sarf etti: “Carl henüz ölmüş değil. Hala hayatta kalabilir. Hiç belli olmaz. Ancak eğer ölürse ona vedamız Rick’in üstünde değişimlere neden olabilir. Enteresan olayların yaşanmasına zemin hazırlayabilir.

Doğrusu bu sözlerden ne anlamalıyız, emin olmak zor. Açıklama Carl’ın ölmeyeceği şeklinde de yorumlanabilir, ölümünün önemli değişimlere sebep olacağı şeklinde de… Ne gibi gelişmelere gebe olduğunu bilmediğimiz The Walking Dead’in sekizinci sezonu 25 Şubat’tan itibaren devam edecek. Kalan bölümleri Türkiye’de FX’de ekrana gelecek. Paylaşılan yeni tanıtımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.