GARANTİ CAZ YEŞİLİ Nisan 2018 Konserleri

Garanti Caz Yeşili konserleri
Nisan ayında 2 konserle devam ediyor.

Caz müziğine 21 yıldır destek veren “Garanti Caz Yeşili”, Nisan ayında Willie Jones III Quintet ve James Holden&The Animal Spirit’in konserleriyle müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Willie Jones III Quintet
5-6 Nisan 2018 / Nardis Jazz Club

Tanınmış piyanist Willie Jones II’nin oğlu olan Willie Jones III, ergenlik yaşlarında kendini kanıtlamış müzisyenlerle sahne almaya başladı. Black Note grubuyla çıkardığı albümlerle ABD ve Avrupa’da tanınan bir müzisyen haline geldi. 1994’te artık kendini kanıtlamış bir davulcu olan Willie Jones III, müziğin efsane isimlerine eşlik etmeye başladı. Kendi adına ilk albümü ”Vol 1 …Straight Swingin” 2000 yılında piyasaya çıktı. Daha sonra besteci ve yapımcı olarak ”Vol II…Don’t Knock The Swing” (2002); Volume III (2007) albümlerini yayınladı. ”WE 2” albümünden sonra 2010 yılında ”The Next Phase”i yayımlayan Willie Jones III, müzikseverleri etkileyen performansıyla Nardis Jazz Club’da müzikseverlerle buluşuyor.
Etkinlik Saati: 21:30 ve 22:30

James Holden & The Animal Spirits
19 Nisan 2018 Perşembe / Babylon

Elektronik müzik sahnesinin öncü isimlerinden James Holden, yeni projesi “The Animal Spirits” ile Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. James Holden, The Idiots Are Winning ve The Inheritors’ın ardından 2017’de, 3. albümünü aynı ismi taşıyan topluluk The Animal Spirits ile yayınladı. Holden’ın albümü Londra’daki stüdyosu Sacred Walls’ta, her şarkısı canlı olarak sadece tek seferde çalınarak kaydedildi. Albümlerinde yeni formüller denemekten kaçınmayan sanatçı, synthesizer, üflemeliler ve vurmalılarla melodik ses paletini zenginleştirerek dinleyenleri deneysel ve geleneksel arasında uzun bir yolculuğa çıkarıyor. Don Cherry ve Pharoah Sanders gibi caz tarihine geçmiş isimlerin yolundan ilerlerken, Fas, Cezayir ve Kuzey Afrika’nın Gnawa geleneklerinden ilham alan sanatçı ve grubu, canlı performanslarında tek vücut haline gelerek, şovlarını dünya müziğini kutladıkları bir ayine dönüştürüyor.
Mobilet üzerinden satılan etkinlik biletlerini Garanti Bankası kredi kartı sahipleri %20 indirim avantajı ile satın alabiliyor.
Etkinlik Saati: 21:30