ASGHAR FARHADİ’nin Yeni Filmi “EVERYBODY KNOWS” Fragmanı Yayınlandı!

Asghar Farhadi’nin başrolleri Penelope Cruz ve Javier Bardem’e teslim ettiği, dünya prömiyerini 71. Cannes Film Festivali’nin açılış filmi olarak yapacak Everybody Knows’tan fragman yayınlandı.

2016 yapımı The Salesman ile büyük ses getirip A Separation’ın ardından bir Oscar daha kazanan Asghar Farhadi, bu yıl daha da iddialı bir filmle geri dönmeye hazırlanıyor.

İranlı yönetmenin başrolleri Penelope Cruz ve Javier Bardem‘e teslim ettiği Everybody Knows ya da İspanyolca ismiyle Todos la Saben, yönetmenin İspanyolca olarak çektiği ilk film olmasıyla dikkat çekiyor. Yönetmeni ve oyuncu kadrosuyla halihazırda merakla beklediğimiz filmin bu sabah itibariyle programında yer alması beklenen 71. Cannes Film Festivali‘nin açılış filmi olacağının açıklanmasıyla heyecanımız bir kat daha arttı.

Senaryosunu da Farhadi’nin kendisinin yazdığı Everybody Knows, Buenos Aires’te yaşayan İspanyol bir ailenin bir aile kutlaması için İspanya’daki köylerine döndükleri sırada yaşanan beklenmedik bir gelişmeyle hayatlarının tam manasıyla değişmesinin hikayesini anlatıyor. Başroldeki Penelope Cruz ve Javier Bardem’e Ricardo Darin, Barbara Lennie, Carla Campra ve Inma Cuesta gibi isimler eşlik ediyor.

Görüntü yönetimini daha önce pek çok kez Pedro Almodovar ile birlikte çalışmış olan José Luis Alcaine‘in, kostüm tasarımını Woody Allen’ın Midnight in Paris’inde çalışmış Sonia Grande‘nin, kurgusunu ise Farhadi’nin çokça kez iş birliği yaptığı Hayedeh Safiyari‘nin yaptığı film, her yönüyle tam bir yıldızlar topluluğu.

Dünya prömiyerini yaptığı 71. Cannes Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde Altın Palmiye için yarışacak Everybody Knows’tan yayınlanan ilk fragman: