ROMA, THE BALLAD Of BUSTER SCRUGGS ve BİRD BOX Filmleri İçin NETFLİX Tarihi!

Netflix; Alfonso Cuarón’un, başarısını kanıtlayan Roma filminin yanı sıra Coen Kardeşler imzalı The Ballad of Buster Scruggs ve Sarah Paulson ile Sandra Bullock’u bir araya getiren Bird Box için de vizyon planlarını açıkladı.

Meksikalı yönetmen Alfonso Cuarón‘un kendi yaşanmışlıklarının sinemaya olan yansıması olarak niteleyebileceğimiz Roma, dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yaptı.

Filmin gösterildiği her yerde muhteşem bulunduğunu ve Roma’nın yılın en iyilerinden biri olarak değerlendirildiğini belirtelim. Hakları Netflix’in elinde bulunan filmin formalite olarak vizyona sokulmakla kalmayıp aynı zamanda filmin dünya genelinde 100 salonda gösterime girmesininin sağlayacağı açıklanmıştı. Böylece Roma, aralık ayında hem Netflix ekranlarında hem de büyük perdede izlenebilecek. Roma’nın gösterim planlarının yanı sıra Coen Kardeşler’in yeni filmi Ballad of Buster Scruggs ve Bird Box için de vizyon planları açıklandı.

Roma’nın Gösterime Gireceği Ülkeler Açıklanmaya Devam Ederken Listede Türkiye Hâlâ Yer Almıyor

Roma’nın 21 Kasım’da Los Angeles, New York ve Meksika’da gösteriminin gerçekleştirileceği belirtilirken film 7 Aralık itibarıyla Almanya, İtalya, İskandinavya ve Japonya’nın da belirli bölgelerinde gösterime girecek. Filmin gösterileceği yerlerin henüz tam olarak açıklanmamış olmasının yanı sıra dünya çapında yaklaşık 20 bölgede vizyon göreceği söyleniyor ancak hâlâ Türkiye’nin açıklanan ülkeler arasında yer almadığını da ekleyelim.

The Ballad of Buster Scruggs ve Bird Box’ın Vizyon Yolculuğu

The Ballad of Buster Scruggs ABD’de 8 Kasım’da bir hafta süresince vizyona girecek ve ardından 16 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak. Bu süre içerisinde filmin Amerika’nın ve Avrupa’nın belirli bölgelerinin yanı sıra Toronto’da da vizyon göreceği belirtiliyor. Yanı sıra Bird Box filminin de Los Angeles, New York, San Francisco ve Londra dahil olmak üzere farklı bölgelerde 13 Aralık’ta vizyona gireceği açıklanırken, 21 Aralık’ta Netflix’te yayınlanması ön görülüyor.