WESTWORLD 3. Sezon Büyük Fragman Yayınlandı! (İlk Bölüm 15 MART 2020)

Westworld 3. sezon bölümlerinin yayınlanmasına artık önümüzde kısa sayılabilecek bir süre var. Dizinin yeni sezonundan yayınlanan ilk detaylı fragmansa bizi yepyeni bir diziye götürüyor. Dizi yaratıcılarının geçmişte yaptığı “3. sezon farklı bir dizi gibi hissettirecek.” açıklaması da bu fragmanla beraber anlam kazanıyor. Yanında kurtardığı kişilerle gerçek dünyaya kaçan Dolores, insanlığa savaş açıyor. Bunun için de yeni müttefikler bulmuş gibi görünüyor. Aaron Paul’un karakteriyle iş birliği yapan Dolores’in ekibine “ağır iş makinaları” da dahil oluyor.

Westworld 3. sezon 15 Mart’ta
Maeve geçtiğimiz sezonda çocuğunu kurtardıktan sonra parkta kalmıştı. Dolores’in küçük özel takımına dahil olmamıştı. Ancak karakterin parktaki isyanda kendi çapında oynadığı rol dikkat çekmiş olacak ki bir kez daha uyandırıldı. Gizemli bir karakter tarafından uyandırılan Maeve’in bu sezon görevi ise Dolores’i öldürmek. Yapay zekanın yapay zekaya karşı çarpışmasını merakla bekliyoruz. Ayrıca Maeve’in samuray bölümlerinden sonra kadraja samuray kılıcıyla dahil olması da hoş bir detay olmuş. Tüm bunları düşünürken aklımızı kurcalayan sorulardan biri de Charlotte’ın bedenini kullanan robotun kim olduğu. Bildiğiniz gibi Dolores, Charlotte’ı öldürmüş daha sonra yeni bir Charlotte yaratarak onun bedenine gizlenip parktan kaçmıştı. Daha sonra Charlotte’ın bedenindeki yapay zekanın Maeve olabileceği tartışılmıştı. Ancak bu fragman farklı bir yönü işaret ediyor.

Dizi aynı zamanda Westworld’ün orijinal parkının geldiği noktayı da paylaşacak gibi. Bernard’ın yapay zeka olduğu anlaşılmadığı için karakterimiz parkın yıkıntıları arasında gezinmeye devam edecek. Öte yandan Siyahlı Adam’ın da amacı netleşiyor. Dolores’i alt etmek için onu en iyi tanıyabilecek ve yok edebilecek bir diğer yapay zeka Siyahlı Adam’dan başkası olamaz diye düşünüyoruz. Westworld 3. sezon 15 Mart‘ta izleyicilerle buluşacak.

Fragman: