BABYLONDA BU AY: KASIM 2022

Açıldığı günden bu yana şehrin müzik anlayışını değiştirmesinin yanı sıra hem yerel hem de küresel müzik kültürünü yaşatan bir merkez haline getiren Babylon; Kasım ayında da müzik severlerin buluşma adresi olmayı sürdürüyor. Katılımcılarını farklı sesler, yeni fikirler ve yeni keşiflerle buluşturan Babylon’nun Kasım ayı boyunca; Ecstatic Dance, Beats By Girlz Türkiye Festivali Açılış Gecesi: SHEB, Jilet Sebahat, Tanerman, Beats By Girlz Türkiye Festivali Kapanış Gecesi: Zeynep Ocak, Şevval Kılıç, Dudakların Cengi: Rönesans, Gökçe Coşkun, Seda Erciyes, Go Ons Sunar: Islandman, Öncesi: IKARU, Jenny Hval, Tuğçe Şenoğul, The Comet Is Coming, CUPRA Sunar: Radyo Eksen Partisi, Sera Savaş, Vans Music Night: Second, Öncesi: 3pillie, Jakuzi, Selectist presents: DJ Assault, Arooj Aftab ve Kezzo & Joker’i sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor.

Ecstatic Dance // 02 Kasım Çarşamba // 20:30

DJ Aguacaté rehberliğinde gerçekleşecek “Ecstatic Dance”i, 2 Kasım akşamı dans pistinde deneyimliyoruz!
Coşkuya ulaşmayı amaçlayan serbest bir dans biçimi olan Ecstatic Dance; farkındalığımızın değiştiği ve beden hareketi yoluyla meditatif ve mutlu bir zihin halini deneyimlediğimiz bir durum. Vücudumuzu müzikle hareket ettirmenin eğlencesinin yanı sıra Ecstatic Dance, zihinsel ve fiziksel sağlığımıza da yardımcı oluyor. Guatemala çıkışlı DJ Aguacaté’nin Ethno-jungle ve tribal ritimleri rehberliğinde bedeninin, kalbinin ve ruhunun derinliklerine inebileceğin alanı keşfedeceğiz. Var olabileceğimiz, hareket edebileceğimiz ve kendimizi özgünce ve yargılanmadan ifade edebileceğimiz bu güvenli alanda ruhumuzun dilediği gibi dans edeceğiz. Kendimizi içeriden dışarıda hareket halinde serbest bırakacağız, rüyalarımızda dans edeceğiz ve niyetlerimizle var olacağız.

*Etkinlik dili İngilizce’dir.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1Y/TURKIYE/tr

Beats By Girlz Türkiye Festivali Açılış Gecesi: SHEB, Jilet Sebahat // 04 Kasım Cuma // 22:30

Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin #turnoutthebeat seçkisi kapsamında gerçekleşecek açılış gecesinde, SHEB ve Jilet Sebahat 4 Kasım Cumartesi akşamı kabin başına geçiyor! Florence K. Delight’ın ve Buğra Büyükşimşek’in geceye özel hazırlayacakları performanslarına eşlik etmek için dans pistinde buluşuyoruz.
Uzun yıllar eğlence ve müzik sektörü içerisinde birçok farklı rol üstlenen SHEB; şimdi de enerjik ve eklektik tarzlardan etkilenerek oluşturduğu elektronik dans, new wave ve house ağırlıklı seçkisi ile DJ setinin başında.

2000’lerden bugüne, kuir mücadelenin içinde bulunan Jilet Sebahat; aynı zamanda kuir gece hayatının aktif isimlerinden. İstanbul Life ve T24 gibi yayınlarda yazılarını yayımlamaya devam ediyor.
“Bambi” lakabıyla da tanıdığımız Buğra; ruhunu yarı peri, yarı rock star olarak tanımlıyor. Dans sanatçısı, koreograf, eğitmen ve ayrıca müzikal aktör; yurt içi ve yurt dışında verdiği derslerle adından söz ettiriyor. Iconic House of Ninja’dan öğrendiği Vogue dans türünün ülkemizde duyulmasında önemli öncülerden biri olan Buğra; i-D Magazine başta olmak üzere uluslararası dergilerde boy göstermiş ve Avrupa’nın en büyük müzik festivali olan Sziget’te sahne almıştır. Beyonce’nin takım kaptanı Ashley Everett, dünyaca ünlü Yanis Marshall da Buğra’nın eğitim aldığı uluslararası isimlerden bazıları.
2016’dan bu yana drag performansla ilgilenen Florence K. Delight; performanslarını toplumsal cinsiyet, göç ve şehir yaşamı gibi temalarda İstanbul üzerine kurguluyor. Pop kültür ve geleneksel imajları harmanlamayı seviyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO2A/TURKIYE/tr

Tanerman // 05 Kasım Cumartesi // 22:00

DJ ve prodüktör Tanerman, yerli hip-hop sahnesinden yükselen beat’leriyle 5 Kasım Cumartesi akşamı Babylon’a konuk oluyor! Trap ve hip-hop sahnesinden yükselen birçok parçanın mimarı, DJ ve prodüktör Taner Yıldırım; solo üretimlerini Tanerman ismi altında dinleyicisiyle paylaşıyor. Müzik hayatı boyunca beatmaker’lıktan DJ’liğe, radyoculuktan aranjörlüğe kadar birçok rol üstlenen Tanerman, yerli hip-hop sahnesinden müzisyenlere verdiği beat’lerle dikkatleri üzerine çekti. Dönüşen ve kitlelere ulaşan sound’uyla 2019 ve 2020 yıllarında “Islak Kum”, “Ela”, “Leyla” ve “Diskotek” gibi prodüksiyonlarını paylaştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında ilk albümü “Orkestra”yı yayımladı. Albümde Contra, Reckol, Yung Ouzo, Lia Shine, Elanur, Ravend, Kum ve Morphia gibi isimlerle yaptığı ortak üretimleri de yer alıyor. Albümün çıkışıyla beraber DJ kabininin başına da yeniden geçen Tanerman; performanslarında, trap ve R&B arşivinden seçtiği parçaları kendi prodüksiyonlarıyla harmanladığı özel remix’lerini sunuyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1S/ISTANBUL/tr

Beats By Girlz Türkiye Festivali Kapanış Gecesi: Zeynep Ocak, Şevval Kılıç // 06 Kasım Pazar // 22:30

Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin #turnoutthebeat seçkisi kapsamında gerçekleşecek kapanış gecesinde, Zeynep Ocak ve Şevval Kılıç 6 Kasım Pazar akşamı kabin başına geçiyor! Ceytengri ve KİKA’nın geceye özel hazırlayacakları performanslarına eşlik etmek için dans pistinde buluşuyoruz. İstanbul’un çeşitli mekanlarından DJ performanslarını sürdüren Zeynep Ocak ile Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin kapanış line-up’ında bir araya geliyoruz.

Sevdiği müzikleri arkadaşlarıyla paylaşma heyecanı 2000’lerin başındaki ev partilerine dayanan Şevval Kılıç, dinleyicisini techno ve alt türleri arasında bir gezintiye çıkararak tekrar eden beat’lerin altındaki öyküleri beraber keşfe davet ediyor.

Performans, müzik, video, nazım/nesir ve gullüm odağında disiplinlerötesi çalışan Ceytengri; lubunya, fem ve nöroçeşitli özneleri öne çıkarmak için başlatılmış Kokoş akımıyla İstanbul gece hayatı ve sanat sahnesinde etkinlikler düzenleyerek güvenli alanlar yaratmak için çalışıyor.

İstanbul çıkışlı KİKA; 2010’dan bu yana makyaj ve tekstil eğitimini kullanarak sahne çalışmaları üzerine yoğunlaştı. 2018’den beri performans, dans ve makyaj odaklı işleriyle ismini duyurdu. İstanbul’un çeşitli mekanlarında performanslarına devam eden KİKA; pandemi sürecinde nakış tekniği ile erotik tekstil yüzey çalışmaları yapmaya başladı. 2020’de “Free Fun” isimli kısa filmde oynayan multidisipliner sanatçı; oyunculuk hayatına da devam ediyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO2B/TURKIYE/tr

Dudakların Cengi: Rönesans // 09 Kasım Çarşamba // 22:00

Dudakların Cengi kürlerinden yeniden doğuyor! Mahallenizin drag balosu kısa bir aradan sonra mahallenizi yakmaya devam ediyor. Peruklar, flaşlar, alkışlar ve bahşişler hazırsa 9 Kasım Çarşamba günü Babylon’da buluşuyoruz!

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1T/ISTANBUL/tr

Gökçe Coşkun // 10 Kasım Perşembe // 21:30

Doğadan aldığı ilhamı, sesi ve kendi hikayeleriyle buluşturan şarkıcı ve şarkı yazarı Gökçe Coşkun, 10 Kasım akşamı Babylon’a konuk oluyor! Gökçe Coşkun, 2019’dan bu yana söz ve müzikleri kendine, düzenlemeleri Umut Burkay Coşkun’a ait parçalarını dinleyicisiyle buluşturuyor. Bugüne kadar 1 kısaçalar ve 6 tekli yayımlayan müzisyen; çıkış albümü “Bir Dilek Diledim”i geçtiğimiz Mart ayında yayımladı. Sevmeyi, hafıza ve kalbin karşı karşıya geldiği anları, özlenenleri, büyümeyi, birlikteliği ve dirençle umut etmeyi anlatan albümde Gökçe Coşkun’a; Can Güngör, Berkay Küçükbaşlar, Nilipek., Umut Burkay Coşkun, Can Aydınoğlu, Umut Çetin, Atakan Kotiloğlu, Canberk Gürol, Işık Üstündağ gibi isimler enstrümanları ve sesleriyle eşlik ediyor. 30 Eylül’de, yeni teklisi “Ateş İle Suyun İnadı”nı paylaşacak olan Coşkun; hız kesmeden yeni üretimlerine ve canlı performanslarına devam ediyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1M/ISTANBUL/tr

Seda Erciyes // 11 Kasım Cuma // 22:30

Yerli R&B sahnesinin önde gelen temsilcilerinden Seda Erciyes’in parçalarına 11 Kasım akşamı hep beraber eşlik ediyoruz! Kendi şarkılarını Seda Erciyes ismiyle paylaşmaya başlayan müzisyen, 2019 senesinde yaptığı çıkış ile R&B türünde Türkiye’nin önemli isimlerinden biri haline geldi. 2021’in son çeyreğinde yayımladığı “Uçak” parçasıyla birlikte çıkan oyunlaştırılmış klibi ve kullanıcı deneyimi bazlı oyunu ile adından sıkça söz ettirdi. Ocak 2022’de Fransız merkezli plak şirketi Kitsune Musique etiketiyle çıkan, müzik yazarlarınca “feminist marş” olarak tanımlanan “Belly Dancer”ın ardından, son olarak 3D karakteri ile çekilen performans videosunu yayımladı. Erciyes bugünlerde 2023’ün başında paylaşmayı planladığı ilk albümünün hazırlıklarına devam ediyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO99/ISTANBUL/tr

Go Ons Sunar: Islandman, Öncesi: IKARU // 12 Kasım Cumartesi // 22:00

Psikedelik dünyalara ait sesleri dans pistine taşıyan İstanbul çıkışlı üçlü Islandman ile 12 Kasım Cumartesi akşamı buluşuyoruz! Tolga Böyük’ün prodüktörlükteki dokunuşlarının ve müziklerindeki derin hikayelerinin, Erdem Başer’in psikedelik sulara götüren gitar riff’lerinin ve Eralp Güven’in zaman hissiyatını değiştiren ritimlerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Islandman; dinleyenlerini şamanik bir yolculuğa çıkarıyor. Her performanslarında yeni egzotik ses alanları arayışına çıkan üçlü, özgün seslerinin yanı sıra Anadolu aşık geleneğinin özündeki ruhani havayı da korumayı başarıyor. Tolga Böyük’un solo projesi olarak başlayan Islandman’in müzikal yolculuğu; Montreux Jazz Festivali’nde “Yetenek Ödülü”nden Bali’de Kecak dansının tam ortasına, Paris’in ara sokaklarındaki hikayelerden Anadolu topraklarında Aşık Veysel’e, Londra’da “Worldwide FM”den Mali çöllerinde Tuareg’lerin hipnotik müziğine kadar taşındı. Üçlü, konserlerinde dinleyicilerine farklı bir deneyim alanı açıyor ve alternatif varoluş yollarının kapısını araladıkları müzikal buluşmalar sunuyor.

Ankara çıkışlı ikili Ikaru, sound’unu electronia temeli üzerine ambient ve psikedelik techno türlerinden beslenerek inşa ediyor. Belirli janr kalıplarının dışında kalan müzikleri; eklektik ve elektro-akustik bir ses dünyasında buluşuyor ve bolca doğaçlamaya alan açıyor. Ikaru’nun müzikte kendi idealini arayışının özü, Aldous Huxley’in müziği şu sözlerle betimlemesiyle vücut buluyor: “Sessizlikten sonra ifade edilemeyeni ifade etmeye en yakın olan.”

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO0A/ISTANBUL/tr

Jenny Hval // 16 Kasım Çarşamba // 21:30

Norveçli müzisyen, şarkı yazarı ve yazar Jenny Hval, 16 Kasım’da Babylon’a konuk oluyor! Jenny Hval; sanat, feminizm ve cinsellik gibi konuları sorgulayan tutkulu bakış açısını müziğine yansıtıyor. Folk, caz, spoken word ve elektronik müzik türlerini derinlikli vokaliyle harmanladığı sound’uyla birlikte etkileyici ve provokatif söz yazımıyla ortaya çıkan alışılagelmişin dışında müzikal üretimler yapıyor. Kendi ismiyle solo çalışmalarına 2011’deki çıkış albümü “Viscera” ile başlayan Jenny Hval, iki sene sonra yayımladığı “Innocence Is Kinky” albümüyle dikkatleri iyice üzerine çekti. Atmosferik ve rüyalı seslerden, noise ve indie rock’ı birleştirdiği tarzlara evrilen müzisyen, 2015’te Sacred Bones etiketi taşıyan “Apocalypse, Girl” albümünde 60’ların Norveçli caz vokallerinden etkilendi. Takip eden albümlerini ağırlıklı caz etkisinde ortaya çıkaran Jenny Hval, enstrümantal ve elektronik ögeleri de müziğine ekledi. 2016 senesinde yayımladığı albümü “Blood Bitch”; 70’lerin korku ve gerilim filmleri, Hval’in geçmiş tur deneyimleri ve evi Norveç’in gotik ve metal sahnelerinden ilhamla ortaya çıktı. Dinleyicilerin ve eleştirmenlerin beğenisini toplayan “Blood Bitch”i takiben 2019’da “The Practice of Love” albümünü paylaştı. Birçok sanatçıyla iş birliği yapan ve farklı projeleri olan müzisyenin, Håvard Volden ile deneysel müzik projesi olan Lost Girls; çıkış albümü “Menneskekollektivet”i 2021’de yayımladı. 4AD etiketiyle 2022’de çıkan son albümü “Classic Objects”, Jenny Hval’in pop anlayışını yansıtıyor. Pandeminin getirdiği izolasyon, sanatçının kendisine odaklanarak “yalnızca ben” konseptiyle yazdığı, hayata dair yalın hikayelerini anlatıyor. Albüm resmedildiğinde; Hval’in geçmişinden gelen ve özlemini duyduğu mekanların yanı sıra rüyaların, halisünasyonların, ölümün ve sanatın onu götürebileceği gelecekteki hayali mekanları da içinde barındıran bir harita ortaya çıkıyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO94/ISTANBUL/tr

Tuğçe Şenoğul // 17 Kasım Perşembe // 20:30

Şarkıcı ve şarkı yazarı Tuğçe Şenoğul 17 Kasım akşamı Babylon’a konuk oluyor! Seni Görmem İmkansız ve Kahinar projeleriyle ismini duyuran söz yazarı ve besteci Tuğçe Şenoğul solo projesinin ilk albümü “Gölgelerine”yi 2017’de paylaştı. Albüm, Türk müziğinden Fransız chanson’larına uzanan, trap ve hip-hop’tan beslenen bir sonik dünyaya sahip. Tekinsizliğin duygusallık, naifliğinse şiirsel bir melankoliyle birleştiği “Gölgelerine”; varoluşun doğasındaki karanlığın ve korkuların yansımalarını aktarıyor. 2017’den bu yana yaptığı iş birlikleriyle adından sıkça bahsettiren Tuğçe Şenoğul, ikinci albümü için hazırlıklarını sürdürüyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO0B/ISTANBUL/tr

The Comet Is Coming // 18 Kasım Cuma // 22:00

Caz, funk ve psikedelik öğeleri Afro-fütürist bir yaklaşımla müziğinde bir araya getiren Londra çıkışlı üçlü The Comet Is Coming ile 18 Kasım akşamı yeniden buluşuyoruz! Saksafon ve shakuhachi’de Shabaka, synth’te Danalogue ve davulda Betamax’ten oluşan The Comet Is Coming; şimdiki anın içinde kaybolma hissini punk rock’ın en saf hali, boyutlar arası caz vuruşları ve derin dans pisti transını birleştirerek dinleyicisine sunuyor. 2016’da yayımladıkları “Channel The Spirits” albümüyle Mercury Ödülü’ne aday gösterilen grup, hızla dikkatleri üzerine çekerek kısa sürede ismini duyurmayı başardı. Sun Ra, Frank Zappa ve Jimi Hendrix etkisindeki sound’larını Afro-fütürist bir yaklaşımla oluşturan ekip; ismini BBC Radiophonic Workshop’tan alıyor. İkinci albümleri “Trust in the Lifeforce of the Deep Mystery”i 2019’da paylaşan grup; Pitchfork, Guardian, NME ve Mojo gibi birçok müzik mecrasından övgü topladı. Grubun 23 Eylül’de yayımlayacağı son albümü “Hyper-Dimensional Expansion Beam” ise yeni evrenlere ve boyutlara açılan bir kapı olmayı vadediyor. The Comet Is Coming; dünyanın sonunu hayal ederken sahneyi uzay mekiği, mikrofonuysa hızlandırıcı olarak görüyor ve kuyruklu yıldızın yaklaştığına işaret ediyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO86/ISTANBUL/tr

CUPRA Sunar: Radyo Eksen Partisi // 19 Kasım Cumartesi // 21:00

İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri, 19 Kasım Cumartesi gecesi CUPRA Sunar: Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor. Radyo Eksen programcıları Gülşah Güray, Gülşah Turgut, Güven Yıldız ve Nikki Wild; indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle dinleyicilerini dans pistine davet ediyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1U/ISTANBUL/tr

Sera Savaş // 22 Kasım Pazartesi // 21:30

Şarkıcı ve şarkı yazarı Sera Savaş, çıkış albümü “Son Güzel Havalar”ın ilk buluşması için 22 Kasım akşamı konuğumuz oluyor! Amerika’da yerleşik müzisyen Sera Savaş, 14 yaşına kadar Ankara’da yaşadı. Küçük yaşlarda piyano ile müzik hayatına başlayan müzisyen, sonrasında elektro gitara ve birçok farklı enstrümana merak duydu. İlk İngilizce bestelerini ortaokul ve lisede yaptı, üniversitede repertuvarına Türkçe bestelerini de ekleyerek performanslarına başladı. Eğitim hayatına Amerika’da devam eden Sera Savaş, 2018’de ilk teklisi “Yangın”ı yayımladı ve kısa sürede ismini duyurdu. Yeni kayıtlarını yayımlamaya devam eden müzisyen, ilk albümü “Son Güzel Havalar”ı Kasım’ın son günlerinde dinleyicisiyle paylaşacak.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1Q/ISTANBUL/tr

Vans Music Night: Second, Öncesi: 3pillie // 23 Kasım Salı // 21:30

Pop punk ve Türkçe sözlü punk rock’ın yıkılmayan kalesi Second ve yeni nesil hip-hop sahnesinin tek kişilik dev orkestrası 3pillie, 23 Kasım akşamı Vans Music Night kapsamında konuğumuz oluyor!
1999 yılında üretimlerine başlayan punk grubu Second, yeni kadrosuyla beraber 2020’den bu yana yeni parçalarını yayımlamaya ve konserlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Second’ın yeni kadrosunu; grubun kurucu üyesi Özgün Semerci, son dönem üretimlerinin mimarı prodüktör Kerem Brumend, yerli punk rock sahnesinin sevilen isimleri Alican Şalt ve Parham A.G oluşturuyor. Tükenmeyen enerjisi ve sevilen şarkılarıyla yıllar içerisinde ismini duyurmaya devam eden grup; punk rock’ın önemli isimlerinden NOFX, Yellowcard, Mxpx gibi gruplar ile İstanbul’da aynı sahneyi paylaştı. 2020’den beri beş teklinin yanı sıra “Arkana Bakma” ve “İki Bomba” isimli 2 kısaçalar yayımlayan Second; yeni bir pop-punk hikayesi yazıyor. Grubun bu yıl yayımlayacağı pek çok şarkı konserlerinde ilk kez seyirciyle buluşuyor.
3pillie, İstanbul’da yaşamını sürdüren bir müzisyen ve MC. Ana enstrümanı piyano olmasına karşın yazdığı beat’lerdeki ve bestelerdeki diğer enstrümanları canlı kaydediyor. Müziğinde caz, neo-soul, hip hop öğelerini barındıran 3pillie, Badmash’te üç şarkılık bir kısaçalar ve sonrasında çeşitli tekliler yayımladı. Müzisyen, ilk albümü için hazırlıklarını sürdürüyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1V/ISTANBUL/tr

Jakuzi // 24 Kasım Çarşamba // 21:30

Synth-pop, new-wave, dark wave ve post-punk türlerindeki üretimleriyle yerli müzik sahnesinin önemli temsilcilerinden Jakuzi; 24 Kasım akşamı konuğumuz oluyor! 2016 yılında kurulan Jakuzi, “Koca Bir Saçmalık” ile bağımsız müzik sahnesine hızlı bir giriş yaptı. Synth-pop, new-wave, dark wave, post-punk, krautrock ve lo-fi ağırlıklı parçalarıyla dikkat çeken ekip; ilk albümleri “Fantezi Müzik”i kaset formatıyla, Taner Yücel prodüktörlüğünde Domuz Records etiketiyle çıkardı. Albüm, Berlin merkezli plak şirketi City Slang Records etiketiyle dört yeni parçanın eklendiği edisyonuyla yeniden yayımlandı. The Quietus ve The Guardian gibi birçok önemli mecrada yer alan Jakuzi; Avrupa’da Paris, Londra, Berlin, Amsterdam, Zurich gibi pek çok şehirde performanslar sergiledi. Primavera Club, Donaufest, Synästhesie Festival, Pop Kultur gibi birçok büyük festivalde yer alan ekip; müzikal idolleri John Maus ile birlikte, Berlin’de biletleri tamamen tükenen bir konser de verdi. Vokalde Kutay Soyocak, davulda Can Kalyoncu, gitar ve synth’lerde Ahmetcan Gökçeer’den oluşan Jakuzi; karanlık bir yaklaşımla, kendine ve dış etkenlere rağmen günümüzde hayatta kalma çabasını konu alan ikinci albümleri “Hata Payı”nı 2019’da yayımladı. Pandemi döneminde üzerinde çalıştıkları “Açık Bir Yara” kısaçalarını 2021’in yaz aylarında yayımlayan grup; Taner Yücel prodüktörlüğünde 2015 yılında yaptıkları ilk demo olan tekli “Merasim”i aynı sene Shalgam Records etiketiyle dinleyicisiyle paylaştı. Bugünlerde Avrupa’da ve Türkiye’de aktif olarak konser vermeye devam eden grup, üçüncü stüdyo albümleri için hazırlıklarına devam ediyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO87/ISTANBUL/tr

Selectist presents: DJ Assault // 25 Kasım Perşembe // 22:00

Detroit çıkışlı ghetto-tech’in öncülerinden Amerikalı DJ, prodüktör ve müzisyen DJ Assault ile 25 Kasım akşamı “Selectist presents” gecesinde buluşuyoruz! Kendi plak şirketleri Assault Rifle Records ve Electrofunk Records etiketli “Crank This Mutha”, “Sex on the Beach” ve “Ass-N-Titties” gibi kayıtlara imza atan DJ Assault, ghetto-tech ve booty bass türlerinin önde gelen isimlerinden. Electro beat’lerin, funk ve groove dolu melodiler, hardcore şarkı sözleriyle birleştiği ghetto-house, bu sound’la diğer techno türlerinden ayrışıyor. 1996’da ilk teklileri “Crank This Mutha” ve “Technofreak”i yayımlayan DJ, bu kayıtla dinleyicisine güçlü bas beat’leri, techno sample’ları ve akılda yer eden vokalleri mix’lediği yeni bir techno stili sundu. DJ Assault prodüksiyonları ve canlı performanslarıyla 90’lardan bu yana Detroit menşeili dans müziğini dünyanın farklı dans pistlerine taşıyor.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO95/ISTANBUL/tr

Arooj Aftab // 26 Kasım Cuma // 22:00

Grammy ödüllü Pakistanlı besteci, şarkı yazarı ve vokalist Arooj Aftab, 26 Kasım Cumartesi akşamı konuğumuz oluyor! Brooklyn’de yaşayan Arooj Aftab’ın liminal sound’u klasik minimalizmden ve new age’e, Sufi şiirinden elektronik transa, caz formlarından yalın bir varoluş haline kadar uzanıyor. Küçük yaşlardan itibaren aldığı pop, Güney Asya klasik müziği ve Urdu Şiiri’ne uzanan bir yelpazedeki derslerle kendi müziğinin tabanını oluşturdu ve üretimlerine başladı. Berklee College of Music’e kabul aldığında Lahor’dan ayrılıp Boston’a taşınan sanatçı, eğitimini tamamladıktan sonra New York’a taşındı. Bu dönemde abstract jazz ve çağdaş kompozisyonlara yönelerek besteciliğine yeni bir alan açtı ve olağanüstü vokaliyle birleştirdi. 2015’te yayımladığı ilk albümü “Bird Under Water”da akustik gitarı, kendine has vokalini uçuşan elektroniklerle birleştiren Arooj Aftab, ikinci albümü “Siren Islands”ı 2018’de paylaştı. Aftab’ın ismini duyurmasına ön ayak olan 2021 tarihli son albümü “Vulture Prince”, eleştirmenlerden büyük övgüler aldı ve The Guardian, 6Music, NPR, Pitchfork, TIME, Uncut ve Songlines gibi birçok önemli müzik mecrasının yayımladığı 2021’in en iyi parçaları ve albümleri listelerine girdi. 2022 Grammy Ödülleri’nde “En İyi Küresel Müzik Performansı” dalında ödül alan sanatçının aynı zamanda “En İyi Yeni Sanatçı” kategorisinde adaylığı var. Arooj Aftab’ın akıllarda yer edecek ilk İstanbul konseri için 26 Kasım akşamı buluşuyoruz.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO0C/ISTANBUL/tr

Kezzo & Joker // 30 Kasım Salı // 21:30

Yerli hip-hop ve rap sahnesinin üretken isimlerinden Kezzo ve Joker ile 30 Kasım akşamı buluşuyoruz!
Hip-hop kültürünü ve müziği hayatının odağına koyan Kezzo, 2005’te ilk üretimlerine başladı. 18 yıllık müzikal yolculuğuna altı albüm sığdıran müzisyen, müzik hayatı boyunca Eypio, Fuat, Hayki, Şanışer, No1, Buray, Allame, Da Poet, Defkhan ve Joker gibi birçok isimle birlikte çalıştı. Dünyadaki problemleri müziğinde dile getirirken mizahın gücünü de kullanan Kezzo, kendine özgü eleştirel üslubunu parçalarına yansıtmayı başarıyor. Vurucu nakaratlarıyla ön plana çıkan sanatçı dinleyicileri tarafından “Nakarat Tanrısı” olarak anılıyor.

Hip-hop kültürüyle 14 yaşında tanışan Joker, ilk demolarını kaydetmeden önce bir süre grafiti sanatıyla ilgilendi ve lise arkadaşlarıyla beraber İrtibat grubunu kurdu. 2001 senesinde kendi bestesini üretmeye başlayan müzisyen; “Rhymestein”, “Yaşamak Öldürür”, “Microphone Show” ve “Element” albümlerini yayımladı. 2011 ve 2012’de katıldığı freestyle yarışmalarında dereceler elde eden Joker, Türkçe rap sahnesinin önemli isimleri Ceza, Ayben, Fuat Ergin, Dr. Fuchs, Sirhot, Yener Çevik, Lewo ve URA gibi isimlerle çalıştı. Birçok rap sanatçısının prodüktörlüğünü, ses mühendisliğini ve vokal koçluğunu da yapan müzisyen, yerli rap sahnesinin mutfağında da söz sahibi oldu. Kendi stüdyosu Hiphopjobz’ı 2014’te kuran Joker, Eskişehir merkezli pek çok yaratıcı fikire alan açtı ve birçok albümün kayıtlarına ev sahipliği yaptı. Sevilen çalışmalarını “Jokzilla” ve “King Size” koleksiyonlarında birleştirerek yayımlayan sanatçı, “Çocuklar” isimli üçlemesiyle ülkenin ve dünyanın sosyal problemlerini konu edindi ve ismini duyurdu.

Biletler; https://www.biletix.com/etkinlik/1PO1X/ISTANBUL/tr