Roxy’de Tiyatro “Utanç” Oyunuyla Başlıyor

Roxy’nin yeni sezonunda, Studio 4 Istanbul’un Fassbinder’in “Petra von Kant’ın Acı Gözyaşları” filminden esinlenerek oluşturduğu “Utanç” adlı tiyatro oyunu Pazartesi akşamları sahnelenmeye başlıyor. Onur Karaoğlu’nun yönettiği “Utanç”ın Roxy’deki ilk gösterimi 17 Kasım saat 20.00’de yapılacak. Sezon boyunca her Pazartesi sahnelenecek olan oyunda Ayşegül Adıyaman, Gül Arıcı, Ezgi Esma Kürklü ve Zinnure Türe rol alıyor.

Birlikte mutlu olmayı çaresizce isteyen dört kadının hikayesi olarak tanımlanabilecek oyun; aşık olmak için çabalamak, ne istediğini açıkça söyleyememek, küçük bir alana sıkışmak, farklı dünyaların insanı olmak hakkında. “Utanç”, insanları bir arada tutan bağlılığın sırlarla dolu dünyasına derinlikli, sert ve eğlenceli bir yolculuk vaad ediyor.

Daha önce “Atış Serbest” oyunu ile “Bugün Aşık Olucam” müzikal performansının yönetmenliğini de üstelenen Onur Karaoğlu, bu çarpıcı hikâyeyi, Roxy’nin kendine has özel atmosferine uyarlayarak sunacaklarını söylüyor.

“Utanç”, 17 Kasım’dan itibaren Aralık ayı sonuna kadar her pazartesi saat 20.00’de Roxy’de sahnelenecek.

1
Studio 4 Istanbul hakkında:
Studio 4 İstanbul, 2002 yılından bu yana tiyatro ve sinema alanlarında çeşitli disiplinlerden sanatçılarla New York ve İstanbul’da özgün çalışmalar gerçekleştiren, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Topluluk, yerli ve yabancı yazarların oyunlarını yeni bir tiyatro arayışıyla yorumladığı projelerin yanı sıra kendi tasarlayıp kurguladığı performanslar sergiliyor. Topluluğun ödüllü kısa film ve tiyatro çalışmaları, aralarında ABD, Fransa, Kanada, Brezilya, Rusya ve Japonya’nın da bulunduğu yirmiyi aşkın ülkede sergilendi. Topluluk İstanbul’da farklı söylemi ve teatral yapısı ile öne çıkan Atış Serbest (2010), Olmamış mı? (2012), müzikal performans Bugün Aşık Olucam (2012), Ali ile Ramazan (2013) ve Aşıklar (2014) adlı oyunları sahneledi.

Ayrıntılı bilgi için:

Fatih Gençkal
0541 201 3713 / mfgenckal@gmail.com