ÜNLÜ TROMPETÇİ MARKUS STOCKHAUSEN AKBANK SANATTA

Ünlü besteci Karl-Heinz Stockhausen’in oğlu, WDR Caz Ödülü sahibi ünlü trompet sanatçısı Markus Stockhausen, 20 Ocak 2015, Salı günü Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konser ile müzikseverlerle buluşuyor.

Hem çağdaş müzik, hem klasik müzik, hem de modern caz müziğiyle uğraşan az sayıda trompetçiden biri olan Markus Stockhausen konserinde kendi bestelerinin yanı sıra klasik caz standartlarından oluşan bir repertuar seslendirecek.

Etkinlik: KONSER – Markus Stockhausen Quadrivium Quartet
Markus Stockhausen, trompet
Angelo Comisso, piyano
Christian Thomé, davul
Jörg Brinkmann, viyolonsel

Tarih: 20 Ocak 2015, Salı
Saat: 20:00
Yer: Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

Markus Stockhausen hakkında
1957 doğumlu Markus Stockhausen, 25 yıl boyunca, onun için pek çok beste yapmış olan babası, ünlü besteci Karlheinz Stockhausen ile çalıştı. Markus’un “sezgisel müziğin” yaratılışına yaklaşımı, post-bop, free jazz, dünya müziği, electronica ve ambient müzikten etkilendi ve enstrumanı üstündeki sıradışı hakimiyeti ona büyük avantaj sağladı.

Yıllar önce piyanist Rainer Brüninghaus ile yaptığı kayıtta (Continuum, ECM) trompet, flugelhorn ve piccolo trompet ile çalınması zor eserleri yorumladı.Basçı Gary Peacock, gitarist Ralph Towner, basçı Arild Andersen ve perküsyoncu Patrice Héral (Kàrta, Joyosa, Electric Treasures) ile yaptığı çalışmalar, sayısız ikili projeleri, piyanist Angelo Comisso ve baterist Christian Thomé ile oluşturduğu triosu Lichtblick ile müziğe değişik perspektifler getirdi.

2001 yılından bu yana, solist olarak yer aldığı topluluklar ve orkestralar için bestelere imza attı (Choral und Sehnsucht, Sonnenaufgang, Ascent and Pause, Miniatur, Symbiosis, Tanzendes Licht vs.). 2005’te WDR Caz Ödülü’nü kazanan sanatçı,yayınladığı 60 kadar CD ile çalışmalarını belgeledi. Stockhausen düzenli olarak “Sezgisel Müzik ve Fazlası” konulu workshoplar yapmakta, “Şarkı Söyleme ve Sessizlik” konulu dersler vermektedir.

??????????????????????