Sinefiller, kediler, köpekler ve diğerleri bir araya geliyor!

Fil’m Hafızası’ndan hayvansever sinefilleri bir araya getiren tematik gece;
“Welcome To The Jungle hosted by Mehmet Turgut”

2011 yılında kurulan sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, düzenlediği tematik gecelere bir yenisini ekliyor. Fil’m Hafızası, hayatımızın olmazsa olmazı hayvanların başrolde olduğu kısa filmleri “Welcome To The Jungle” etkinliğinde sinema ve hayvan severlerin beğenisine sunacak. Nankör kediler, sahibinin sesi köpekler, gamsız baykuşlar ve destansı örümceklerin konu edildiği 6 kısa film, 9 Mart Pazartesi akşamı saat 20:30’da Mürekkep’te gerçekleşecek “Welcome To The Jungle” gecesinde gösterilecek.

Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut’un ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe, Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez fotoğraflarıyla destek veriyor. Etkinliğin mekan sponsorluğunu Mürekkep, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi de proje desteği sağlıyor.

“Welcome To The Jungle” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

Bilet Fiyatı: 30 TL (1 yerli içki dahil)KISA FİLM SEÇKİSİ

Mokhtar (2010)
Halima Ouardiri / Kanada-Fas / 16’
İlk gösterimi Uluslararası Toronto Film Festivali’nde gerçekleşen Mokhtar, henüz yersiz inanışlardan ve korkulardan uzak olan bir çocuğun, köy halkı tarafından uğursuzluk olarak görülen bir baykuşla köyüne dönmesi ve bunun ardından yaşadıklarını anlatıyor.

La Migala (2011)
Jaime Dezcallar / İspanya / 14’
Sizi terk eden sevgilinizi unutmak için ne yaparsınız? En büyük korkunuzun evinizi ele geçirmesine izin verir misiniz? La Migala, eski sevgilisini unutmak için çok korktuğu halde evine bir örümcek salan bir adamın hikâyesi.

Animal Control (2011)
Kire Paputts / Kanada / 17’
Hayvan barınağında çalışan bir adam, ölü hayvanları doldurarak edindiği arkadaşları ile sakin bir yaşam sürmektedir. Doldurmaya çalıştığı yalnız yaşamı, bir köpeğin ölü olmadığını fark etmesiyle kırılmaya uğrar.

Tibs (2012)
Sam Huntley / İngiltere / 2’
Yaşlı bir kadının doğasında yalnızca küçük bir kedinin ona masum hediyeler getirmesi olabilir. Fakat hayvanların doğası gereği sahiplerine şirinlik yapması olağan mıdır?

Catnip (2012)
Jason Willis / İngiltere / 7’
Kedi nanesi nedir? Yenir mi? Kedilerin kafası güzel mi? Bu sorulara, kedilerde LSD benzeri bir etki gösteren “kedi nanesi” hakkında bir mockumentary ile cevap bulacağız.

Rabbit (2014)
Laure de Clermont / Fransa-ABD / 17’

Bir mahkumun bakmakla yükümlü olduğu minik tavşanla olan ilişkisi, ruhundaki yaraları iyileştirmeye yetecek mi? Hapishanede başlayan sıradışı bir arkadaşlık öyküsü..

http://www.filmhafizasi.com