PINAR KÖKSAL JAPON DOSTLUK KONSERİNDE!

İŞ KADINI ve BESTECİ PINAR KÖKSAL’IN “ESİNTİ” ADLI ESERİ TÜRK JAPON DOSTLUK KONSERİ’NDE SESLENDİRİLECEK

Konser’de ünlü Japon sanatçı Atsuko Suetomi koto, Göksel Baktagir kanun, Eyüp Hamiş ney ile Türk ve Japon eserlerini müzikseverlerle buluşturacak.

Ünlü Japon sanatçısı Atsuko Suetomi’nin Japonya’da müzikseverlerin beğenisine sunduğu albümünde de yer alan kürdi saz eseri “Esinti” koto adlı Japon enstrümanı ile icra edildi.

İstanbul Üsküdar’da 16 Ocak Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek Türk Japon Dostluk Konseri’ nde Atsuko Suetomi koto, Göksel Baktagir kanun, Eyüp Hamiş ney ile Türk ve Japon eserlerinden oluşan bir konser verecek. Üç sanatçının İstanbul, Antalya, Mersin ve Ankara’da verdiği konserlerde, kanun, koto ve ney ile icra edilen eserler müzikseverlerden büyük ilgi görmüştü. Pınar Köksal’ın “Duygu Pınarı” albümünde yer alan “Esinti” Atsuko Suetomi tarafından koto adlı enstrümanla yorumlanıyor.

16 Ocak Cumartesi günü saat 21.00’de Nevmekan (Selamiali Mah. Gazi Cd. No.22 Bağlarbaşı Üsküdar)

İş kadını ve Besteci Pınar Köksal’ın 2004 yılında bestelediği Kürdi saz eseri “Esinti’nin sanat yönetmenliğini Göksel Baktagir yaptı. Pınar Köksal’ın “Duygu Pınarı” albümünde yer alan Esinti Japon koto sanatçısı Atsuko Suetomi tarafından çok beğenildi ve koto adlı enstrümanla yorumlandı.

Japon Koto sanatcisi Atsuko Suetomi, Pınar Köksal’ın “Duygu Pınarı” adlı albümünde dinleyip çok etkilendiği “Esinti” adlı eseri Japon geleneksel müzik aletlerinden koto ile yorumlamış ve albümüne de koymuştu. “Esinti” adlı eseri her konserinde mutlaka icra eden ve Japonya’da da koto ile yorumlayan Atsuko Suetomi ; “Sadece müzik degil, Pinar Hanim’in duygularını da hissederek çaliyorum. “Esinti” en sevdiğim Türk müziği örneklerinden biridir. Bu güzel eseri koto ile yorumluyorum. Kanun sanatçısı GÖksel Baktagir ve Neyzen Eyüp Hamiş ile gerçekleştirdiğimiz Turk Japon Dostluk konserlerinde “Esinti”yi de mutlaka repertuarımıza alıyoruz” dedi.

İşkadını ve Besteci Pınar Köksal ” Duygu Pınarı adlı albümümde seslendirilen “Esinti” müzikseverler tarafından çok beğenildi. Albümü dinleyen ve Esinti adlı eseri çok beğenen Japon sanatçı Atsuko Suetomi ‘ye notasını verdim, kotoya uyarladı. İstanbul, ( Dolmabahçe Sarayı) İzmir, Ankara (Japon Büyükelçiliği ve Konsolosluk) ve Bolu’da verdiği konserlerde Esinti seslendirildi. Atsuko Suetomi Klasik Keman ve Klarnetle de Türk Japon Vakfı ve Büyükelçilikte konserler yaptı. Japonya’da çıkardığı albüme koto ile yorumladığı bu bestemi de koydu. Ben de bundan büyük mutluluk duyuyorum“ dedi.
  

Reklamlar