8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Koruncuklar İçin Sahnede!

Nev’eser Kadın Topluluğu ve Melihat Gülses 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Koruncuklar için sahnede!

Bakırköy Müzik Akademisi’nden Nev’eser Kadın Topluluğu’nun Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına düzenlediği Türk Müziği Özel Konseri 8 Mart’ta Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde yapılacak. Konserde ünlü sanatçı Melihat Gülses de Nev’eser ile birlikte sahne alacak.

Bakırköy Müzik Akademisi Nev’eser Kadın Topluluğu ve Melihat Gülses 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Tüm Çocuklar Bizim” isimli özel konserle bir araya geliyor. Konserde bilet satışlarından elde edilen gelir Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak. Saat 19.00’da kokteyl ile başlayacak gece, 20.00’de konser ile devam edecek.

Bakırköy Müzik Akademisi bünyesinde birçok değerli müzisyen ve şahsiyeti barındıran, Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri ışığında Türk müziğini yurt içinde ve yurt dışında başarı ile temsil etmiş bir müzik kuruluşu. Bin yılı kapsayan köklü Türk müzik kültürünü, Akademik şekilde geniş kitlelere ulaştırabilmek amacı ile kurulan Bakırköy Müzik Akademisinin başkanlığını Selçuk Kurt, başkan yardımcılığını, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Devlet Korosu şefi Fatih Salgar, koroların şefliğini ise TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Faruk Salgar yapıyor. Bünyesinde icra heyeti, fasıl topluluğu, Dede Efendi korosu, Nev’eser kadınlar topluluğu, Bergüzar ve Nevbahar korosu olmak üzere 6 ayrı koro barındıran Bakırköy Müzik Akademisi’nde ayrıca yarı zamanlı konservatuar ve enstrüman dersleri veriliyor.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
http://www.koruncuk.org

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Amacı, korunma ihtiyacında olan çocukları (Koruncukları), “Çocuk Köyleri”nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan “korunma ihtiyacındaki çocuk” sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir.

Neveser Kadınlar Topluluğu Hakkında
Bakırköy Müzik Akademisi bünyesinde yıllardır birlikte müzik ve dostluğu paylaşan, her biri ayrı meslek dalında faaliyet gösteren, müziğin birleştirici gücü ile bir araya gelmiş bir kadınlar topluluğudur. 2015 yılında sadece sosyal yardım projelerinde yer almak amacı ile kurulmuştur. Özveri, coşku ve mutluluk ile sürdürdükleri müzikal çalışmaların tek amacı ülkemize, milletimize yararlı projeleri uygulamak; toplumda bir anne ve bir kadın gözü ile eksik gördükleri konumları gündeme getirmek ve çözüm üretmektir.

Etkinlik için biletler vakıf merkezinden temin edilebilir.

Reklamlar