BUENA VİSTA SOCIAL CLUB” Uzun Kariyere Uzun Soluklu Veda!

Buena Vista Social Club; müzik, dans ve aşkla 20 yıl!

2014’ten beri veda turları ‘Adios’ kapsamında dünyayı dolaşan Buena Vista Social Club, Nisan 2016’da İngiltere’de verecekleri son konser ile seyircisiyle vedalaşacak. Türkiyeli müzik severlerin efsaneye şahit olmak için son şansı; 27 Mart 2016 Volkswagen Arena İstanbul ve 29 Mart 2016 M.E.B Şura Salonu Ankara konserleri.

Grammy ödüllü çok satan albümleri Buena Vista Social Club’ın 1997’de çıkışından bu yana dünyayı dolaşan Buena Vista Social Club Orkestrası’nın vedası da grubun kariyeri gibi uzun soluklu oldu. 20 yıla yakın bir süredir müzikleri, dansları ve sahne enerjileriyle milyonlara Küba müziğini sevdiren grup, 1000’in üzerindeki gösterinin bir derlemesi ile sahnelere veda ediyor.

Tromboncu ve grup lideri Jesus Aguaje Ramos yönetiminde Elveda Turu Orkestrası, eşsiz Diva Omara Portuondo, trompetist Guajiro Mirabal ve ut virtüözü Barbarito Torres dahil yıllar önce albümün yapımında yer alan birçok müzisyenden oluşuyor.
Tres gitarında emektar Papi Oviedo, Havanalı genç piyano virtüözü Rolando Luna, kontrbasçı Pedro Pablo, Andres Coayo, Filiberto Sánchez, Alberto ‘La Noche’, soprano Luis Allemany ve grubun Carlos Calunga’sının ünlü seslendiricisi sanatçı Idania Valdéz de bu maceraya dahil.

NN Kültür Sanat organizasyonu ile gerçekleşecek 27 Mart 2016 Volkswagen Arena İstanbul ve 29 Mart 2016 M.E.B Şura Salonu Ankara konserlerinde Küba müziğinin ritmi sizi dans ettirmeye yetmezse, 85 yaşındaki Omara Portuondo’nın enerjisi dans ettirecektir. NTV, NTV Radyo ve Radyo Voyage’ın katkılarıyla, biletler Biletix’de.

Reklamlar