OLİVİER ÖDÜLLERİ 3 Nisan 2016’da Veriliyor / Çeviren : YAŞAM KAYA

MasterCard destekli Olivier Ödülleri 3 Nisan 2016’da Covent Garden’ın ikonik Royal Opera Evi’nde ve çekici çevresinde gerçekleştirilicek.

Tiyatro severler yine ITV Player üzerinden özel düzenlenmiş bir program ile ITV Londra’nın yayını sayesinde prestijli tiyatro ödüllerini canlı olarak izleyebilecekler.

Olivier Ödülleri hiç şüphesizki ülke genelinde heyecanla bekleniyor. 40. yılında ödüller Londra’nın seçkin tiyatro yeteneklerini ortaya çıkarıp 2016 ile inanılmaz bir kilometre taşı oluşturacak.

Olivier Ödülleri 25 Ocak’ta Southbank Center’da bir dizi etkinlikle toplumsal lansmanını gerçekleştirdi. BBC Concert Orkestra eşliğinde müzikal Tiyatroları’nın seçkin örneklerini gecede sergilendi. Konserin ardından Transatlantik Sergi Şubat 2016’da tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.

Londra West End ve Broadway’i birbirine yakınlaştıran bu etkinlikler teatral vitrin oluşturuyor. 2016 yılında New York Halk Kütüphanesi’nde Londra’nın seçkin tiyatro oyunları prömiyer yaptı. Olivier Ödülleri’nin Transatlantik boyutu bu etkinliklerle ortaya çıktı.

Bu yılki Olivier Ödülleri töreninde ve ilgili kutlama etkinlikleri ödül gecesinde herkesi şaşırtacak. Olivier Ödülleri ‘resmi haber kanalından ayrıca Twitter ve Facebook üzerinde ödülleri takip edebilirsiniz.

2016 Olivier Ödülleri Adayları

Londra’daki tiyatroların yapımlarına verilen İngiliz tiyatrosunun en önemli ödüllerinden biri olan Olivier Awards‘ın bu yılki adayları açıklandı.

EN İYİ YENİ MÜZİKAL

Bend It Like Beckham

In the Heights

Mrs Henderson Presents

Kinky Boots

EN İYİ MÜZİKAL

Gypsy

Bugsy Malone

Guys and Dolls

Seven Brides for Seven Brothers

MÜZİKALLERDE EN İYİ KADIN OYUNCU

Imelda Staunton for Gypsy

Sophie Thompson for Guys and Dolls

Natalie Dew for Bent It Like Beckham

Tracie Bennett for Mrs Henderson Presents

Laura Pitt-Pulford for Seven Brides for Seven Brothers

MÜZİKALLERDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

Ian Bartholomew for Mrs Henderson Presents

Killian Donnelly for Kinky Boots

David Haig for Guys and Dolls

Matt Henry for Kinky Boots

Jamie Parker for Guys and Dolls

MÜZİKALLERDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

David Bedella for In the Heights

Dan Burton for Gypsy

Peter Davison for Gypsy

Gavin Spokes for Guys and Dolls

MÜZİKALLERDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Lara Pulver for Gypsy

Preeya Kalidas for Bend It Like Beckham

Amy Lennox for Kinky Boots

Emma Williams for Mrs Henderson Presents

EN İYİ YÖNETMEN

Rob Ashford and Kenneth Branagh for The Winter’s Tale

Robert Icke for Oresteia

Matthew Dunster for Hangmen

Jonathan Kent for Gypsy

EN İYİ KADIN OYUNCU

Gemma Arterton for Nell Gwynn

Denise Gough for People, Places and Things

Nicole Kidman for Photograph 51

Janet McTeer for Les Liasons Dangereuses

Lia Williams for Oresteia

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Kenneth Branagh for The Winter’s Tale

Kenneth Cranham for The Father

Benedict Cumberbatch for Hamlet

Adrian Lester for Red Velvet

Mark Rylance for Farinelli and the King

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Judi Dench for The Winter’s Tale

Michele Dotrice for Nell Gwynn

Melody Grove for Farinelli and the King

Catherine Steadman for Oppenheimer

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Mark Gatiss for Three Days in the Country

Michael Pennington for The Winter’s Tale

Tom Sturridge for American Buffalo

David Suchet for The Importance of Being Earnest

EN İYİ YENİ OYUN

Farinelli and the King

The Father

Hangmen

People, Place and Things

EN İYİ OYUN

Hamlet

Les Liasons Dangereuses

Ma Rainey’s Black Bottom

The Winter’s Tale

EN İYİ YENİ KOMEDİ

A Christmas Carol

Hand to God

Nell Gwynn

Peter Pan Goes Wrong

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Gregg Barnes for Kinky Boots

Hugh Durrant for Nell Gwynn

Jonathan Fensom for Farinelli and the King

Katrina Lindsay for Bend It Like Beckham

EN İYİ SET TASARIMI

Hildegard Bechtler for Oresteia

Es Devlin for Hamlet

Jonathan Fensom for Farinelli and the King

Anna Fleischle for Hangmen

“BEYAZ IŞIK ÖDÜLÜ” EN İYİ AYDINLATMA TASARIMI İÇİN

Neil Austin for The Winter’s tale

Natasha Chivers for Oresteia

James Farncombe for People, Places and Things

Mark Henderson for Gypsy

EN İYİ SES TASARIMI

George Dennis for The Homecoming

Christopher Shutt for The Father

Tom Gibbons for People, Places and Things

Christopher Shutt for Hamlet

EN İYİ KOREOGRAF

Carlos Acosta and Andrew Wright for Guys and Dolls

Drew McOnie for In The Heights

Stephen Mear for Gypsy

Jerry Mitchell for Kinky Boots

EN İYİ MÜZİK

Bend It Like Beckham

Farinelli and the King

In the Heights

Kinky Boots

EN İYİ DANS YAPIMI

Alessandra Ferri

Javier De Frutos

Sasha Waltz

EN İYİ YENİ DANS YAPIMI

He Who Falls (Celui Qui Tombe)

Romeo Et Juliette

Woolf Works

EN İYİ EĞLENCE ve AİLE YAPIMI

Alice’s Adventures Underground

Dr Seuss’s The Lorax

I Want My Hat Back

Peter Pan

Showstopper! The Improvised Musical

EN İYİ YENİ OPERA

Cavalleria Rusticana/Pagliacci

The Force of Destiny

Morgen Und Abend

EN İYİ OPERA

English National Opera Chorus and Orchestra for The Force of Destiny, Lady Macbeth of Mtsensk and The Queen of Spades

Felicity Palmer for The Queen of Spades

Antonio Pappano for conducting Cavalleria Rusticana/Pagliacci, Guillaume Tell and Krol Roger

Tamara Wilson for The Force of Destiny

Outstanding Achievement in an Affiliate Theatre

Barbarians

Pat Kinevane and Fishamble

Phil Dunster

Violence and Son

Çeviri Kaynakları:

http://www.officiallondontheatre.co.uk/news/latest-news/article/item334368/olivier-awards-announces-2016-date/

http://www.theguardian.com/stage/2016/feb/29/olivier-awards-2016-complete-list-of-nominations

Reklamlar