AKBANK SANAT’ta HAKON KORNSTAD Konseri

Dünyaca ünlü Norveçli saksofoncu ve opera sanatçısı Hakon Kornstad, 27 Nisan 2016, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta sahne alacak.
Yeni binyılın en önde gelen doğaçlamacılarından biri olarak tanımlanan, vokal ve saksafondaki ustalığı ile caz ve operayı daha önce görülmemiş biçimde bir araya getiren Hakon Kornstad, sıradışı performasıyla yine unutulmaz bir konsere imza atacak.

Etkinlik: ​Konser – Hakon Kornstad
Yer:​Akbank Sanat
Tarih: ​27 Nisan 2016, Çarşamba
Saat:​20.00
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Hakon Kornstad hakkında:
The Kornstad Trio ve Wibutee gruplarıyla tanınan Hakon Kornstad, 2002 yılında Konsberg Caz Ödülü, 2014 yılında Europe Award Guiness Caz Ödülü’nü kazandı. 2009 yılında, New York’ta operayı keşfetmesi ve emekli bir sopranodan ders almaya karar vermesi, kariyerini bambaşka bir noktaya taşıdı. 2012 yılında Downbeat Dergisi’nin yazarları tarafından “Daha Fazla Tanınmayı Hakkeden Yetenek” olarak gösterildi. Sanatçı, Ketil Bjørnstad, Anja Garbarek, Live Maria Roggen, Bugge Wesseltoft, Sidsel Endresen, Paal Nilssen-Love, Mats Eilertsen, Knut Reiersrud, Jon Christensen, Eivind Aarset ve Pat Metheny gibi ünlü sanatçılarla konser verdi.

http://www.akbanksanat.com

Reklamlar