LUDUS ENSEMBLE Süreyya Operası’nda

LUDUS ENSEMBLE bu kez mezun oldukları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Antonio Pirolli yönetimindeki Senfoni Orkestrası ile dinleyicileri ile 31 Mayıs Süreyya Operası’nda saat 20.00’de buluşuyor.

Beethoven Üçlü Konçerto’yu seslendirecek LUDUS ENSEMBLE dinletisinde; Banu Selin Aşan keman, Seren Karabey viyolonsel, Elif Gökçe Tuğrul piyanoda.

Ludus Ensemble, 2013 yılında, eğitimlerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda almış dört genç müzisyen tarafından kuruldu. Banu Selin Aşan, Tuna Erten, Seren Karabey ve Elif Gökçe Tuğrul, Ludus Ensemble’ı kurarken, 2000li yıllarda İstanbul’da yaşayan genç klasik müzik yorumcuları olarak, ülkeler ve kültürler arası sınırların şeffaflaştığı, geçmiş ve günümüz sanatının birbirini zenginleştirdiği düşüncesini çıkış noktası edindiler. Dünyanın farklı coğrafyalarından ve zaman dilimlerinden bestecilerin eserlerini yorumlamak, LUDUS ENSEMBLE’ın üyelerine, zamanın ve mekanın sürekli değiştiği bir oyuna dahil olmak hissini verdiğinden, oluşumlarına isim olarak Latince ‘oyun’ anlamına gelen ‘ludus’u’ seçtiler. LUDUS ENSEMBLE çekirdek üyeleri (keman, viyolonsel, piyano),2014 Ekim’den beri Türk Eğitim Vakfı Güsel Bilal Yurt dışı Bursu ile Hamburg Hochschule für Musik und Theater’de Prof.Niklas Schmidt ile ‘Oda Müziği’ yüksek lisans çalışmalarını bu dönem itibari ile tamamladı.

Klasik müziğin evrensel isimleri ile çalışma, müziklerini tanıtma olanağı bulan, yurt dışında ve yurt içinde verdiği konserlerde klasik müzik dinleyicilerinin de beğenisini kazanan Ludus Ensemble’nin dinleyicilerine önemli bir haberi var: LUDUS ENSEMBLE, yeni dönem hedeflerine ulaşma doğrultusunda emin adımlar attılar. LUDUS ENSEMBLE’nin yeni üyeleri; Barış Yalçınkaya (klarnet), Hüseyin Mehmetoğlu (viyola) İmge Tilif (keman), Sertaç Çevikkol (fagot). Şimdi LUDUS ENSEMBLE; oda müziği alanındaki birikimleri ışığında; değerli akademisyen müzisyen kadrosu, etkileyici programlar ile oda müziğinde yepyeni bir soluk getirmeye hazır. Ülkemizin tüm klasik müzik severleri , LUDUS ENSEMBLE klasik müzikte yepyeni tadlar ile buluşacaklar… Daha geniş bilgi için: http://www.ludusensemble.com

Tarih: 31 Mayıs 2016
Saat 20:00
Mekan Süreyya Operası
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası
Şef: Antonio Pirolli
Solistler: Ludus Ensemble
(Elif Gökçe Tuğrul – piyano,
Banu Selin Aşan – keman,
Seren Karabey – viyolonsel)
Program
Ludwig van Beethoven – Üçlü Konçerto
Gioachino Rossini – Hırsız Saksağan Operası’ndan Uvertür
Johannes Brahms – Trajik Uvertür

Reklamlar