CerModern’de Açık Hava Film Günleri: Annemle Geçen Yaz / Que Horas Ela Volta?

Annemle Geçen Yaz // 12 Temmuz Salı 2016

2015 Berlin Uluslararası Film Festivali Panorama C.I.C.A.E Ödülü
2015 Berlin Uluslararası Film Festivali Panorama Seyirci Ödülü
2015 Sundance Film Festivali Dünya Sineması – Dramatik Özel Jüri Ödülü

Yapım : Brezilya
Yapım Yılı : 2015
Dil : Portekizce
Tür : Dram
Süre : 114′
Yönetmen : Anna Muylaert

Kızını yetiştirmeleri için Pernambuco’da küçük bir kasabada akrabalarına bıraktıktan sonra; Val 13 yılını, Sao Paulo’da Fabinho’ya bakıcılık yaparak geçirir. Ekonomik gücü vardır ama Jessica’yı büyütememiş olmanın suçluluğuyla yaşamak zorundadır. Fabinho’yla yaşıt olan öz kızı üniversite giriş sınavları için Val’i arayıp ondan yardım istediğinde kendisine sanki ikinci bir şans vermiştir.

Jessica, Sao Paulo’ya gelip üniversite sınavlarına girmek istemektedir. Annesi Val, hem bu duruma sevinir hem de endişelenir. Val, işverenlerinin rızası ve desteği sayesinde, uzun zamandır düşlediği kızına tekrar yakın olmak için hazırlıklara başlar…

Fakat Jessica geldiğinde, birlikte yaşamak hiç kolay olmaz. Kız, kendisinden beklendiği gibi uyumlu davranmaz ve evin içinde gerilim yaratmaya başlar.

Kızın kişiliği ve açık sözlülüğünden herkes etkilenecektir. Çok geçmeden Val kendini, oturma odasıyla mutfak arasında bir ayrımın tam ortasında, hayatla yüzleşmenin yeni bir yolunu bulmak zorunda olduğu bir yerde bulur.

*Türkçe altyazılıdır.
*Kontenjan 700 kişi ile sınırlıdır.
*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30’dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

Bilet Ücretleri:
Tam: 15 TL
Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)
Bisikletli %10 indirim

——————————————-

2015 Berlin International Film Festival Panorama C.I.C.A.E Award
2015 Berlin International Film Festival Panorama Audience Award
2015 Sundance Film Festival World Cinema – Dramatic Special Jury Award

Original Title: Que Horas Ela Volta?
Country : Brazil
Production Year : 2015
Language : Portuguese
Genres : Drama
Runtime: 114′
Director: Anna Muylaert

After leaving her daughter in a small town in Pernambuco to be raised by relatives, Val spends the next 13 years working as a nanny to Fabinho in São Paulo. She has financial stability but has to live with the guilt of having not raised Jessica herself. As Fabinho’s college entrance exams roll around though, her daughter calls and gives her what seems to be a second chance.

Jessica wants to come to São Paulo to take her college entrance exams as well. Filled with joy as well as apprehension, Val gets ready, with the wholehearted support of her employers, for the long-dreamed moment of being near her daughter again.

But when Jessica arrives, cohabitation is not easy. She doesn’t behave in conformity to what is expected of her and starts to create tension inside the household.

Everyone will be affected by the girl’s personality and candor. And Val finds herself right in the middle, split between the living room and the kitchen, where she will have to find a new way of facing life.

*Original language with turkish subtitles.
*13 years and over.
*700 people capacity.
*Only CerModern Members may make reservations.
*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern
-Adults 15TL
-Students 10TL
-10% bicycle discount.

Reklamlar