GÜNEŞİN SOFRASINDANÂZIM İLE BRECHT”! Mizah Dolu Ve Kışkırtıcı Bir Sahne Şöleni

Usta oyuncu Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği, Dostlar Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht”; mizah dolu ve kışkırtıcı bir sahne şöleninde davet ediyor! Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı, “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht”; 14-15-16 Temmuz 2016, tarihlerinde tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nın bahçesinde tiyatroseverleri bekliyor.

Dostlar Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht”; Genco Erkal tarafından açıkhava tiyatrosuna dönüştürülen tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’ın bahçesinde haftanın üç günü tiyatroseverlerle buluşacak. 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktası Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht; iki yüz kişilik açıkhava tiyatrosunun tarihî ortamında keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustalar da eserleriyle, izleyiciyi bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar.

İnsan zekasını doyuran bu mizah dolu ve kışkırtıcı sahne şöleninde Tülay Günal ve Genco Erkal; dünyanın hâl-i pürmelalini, baskıyı, zorbalığı, adaleti, savaşı, barışı, hapisliği, vatan hasretini, kısaca yaşamaya dair her şeyi tartışıp, daha adil ve paylaşımcı bir dünyaya duyulan özlemi dile getiriyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna; piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor.

“Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” oyunu, 14-15-16 Temmuz 2016 tarihlerinde Moda Caddesi üzerindeki İstanbul Kadıköy Lisesi’nin içinde bulunan tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nın bahçesinde izlenebilir. Başlama saati 21:00 olan oyunlara ait biletler; Biletix’ten ve mekanın gişesinden temin edilebilir.

Adres:​Moda Cad. No:158 Moda Kadıköy
Tel:​0542 609 5186
Not: ​Okulun bahçesinde otopark imkanı mevcuttur.
Otopark girişi: Hacı İzzet Sok. No: 7

Bilgi için:​www.dostlartiyatrosu.com

Reklamlar