SFJAZZ Collective ile Miles Davis Gecesine Hazır Olun!

İş Sanat’ta caz kuşağı caz sahnelerinin en başarılı oluşumlarından
SFJAZZ Collective ile başlıyor

İş Sanat, İstanbullu müzikseverleri heyecanlandıracak bir konserle caz kuşağına mükemmel bir giriş yapıyor. Caz sahnelerinin en iyilerinden sekiz ismin; alto saksafonist Miguel Zenón, tenor saksafonist David Sánchez, vibrafonist Warren Wolf, trompetçi Sean Jones, trombonist Robin Eubanks, piyanist Edward Simon, basçı Matt Penman ve davulcu Obed Calvaire’in 2004 yılında San Francisco’da bir araya gelerek kurduğu SFJAZZ Collective, ilk kez İş Sanat sahnesine konuk olacak.

Her yıl caz dünyasının efsane isimlerinin şarkılarından 8 yeni düzenlemeyi ve tamamen yeni 8 besteyi müzikseverlerle buluşturan SFJAZZ Collective, şimdiye kadar Ornette Coleman, John Coltrane, Herbie Hancock, Thelonious Monk, Stevie Wonder, Chick Corea gibi isimlerin şarkılarını yeniden yorumladı. Topluluk, bu yılki repertuvarını ise cazın çehresini değiştiren duayen Miles Davis’e ayırdı.

Her biri kendi enstrümanında yeteneğini ispatlamış sıra dışı müzisyenlerden oluşan “lidersiz” topluluk, caz geleneğinden kopmadan yeni stil ve tını arayışını sürdürüyor. Topluluğun geçmişteki üyeleri arasında Joshua Redman, Stefon Harris, Dave Douglas, Joe Lovano, Avishai Cohen, Josh Roseman gibi isimler de yer alıyor.
Günümüz caz sahnelerinin en başarılı oluşumlarından biri olarak övgü toplayan SFJAZZ Collective’in 7 Kasım, Pazartesi akşamı Miles Davis anısına vereceği bu çok özel konser için biletlerinizi tükenmeden alın.

Reklamlar