SALON’da İNGİLİZ ROCK’ının Yeni Örnekleri!

Canlı performansları ile indie rock dinleyicisinin hayranlıkla izlediği The Veils Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Salon’da/
19 Kasım Cumartesi, 22.30

Yarı Yeni Zelandalı yarı İngiliz indie rock grubu The Veils, Türkiye’deki hayranları ile buluşmak için Salon’a geliyor. Rough Trade’in kurucusu Geoff Travis’in tabiriyle, Nick Cave ve David Bowie’nin genç fakat olgun bir benzeri olan Finn Andrews önderliğinde kurulan The Veils, indie rock dinleyicisinin gözdelerinden. Grubun as adamı Finn Andrews, kariyerinin başlarında eski Suede gitaristi Bernard Butler ile çalışmış, “Lavinia” gibi yalnızca indie rock dinleyicilerinin değil, dünya üzerindeki herkesin hayranlığını ve takdirini toplayan bir hite imza atan müzisyenlerden bir tanesi. The Veils Polo Sorrentino ve Tim Burton gibi yönetmenlerin filmlerine parçaları ile daha da renk kattı. David Lynch 2017’de yayımlanacak yeni Twin Peaks bölümlerinin kadrosuna Finn Andrews’u ekleyerek bir kez daha onları gündeme taşıdı.

The Veils, beşinci stüdyo albümleri “Total Depravity”yi yayımladıktan hemen sonra, Andrews’un bütün sahne hâkimiyeti, ve yeni şarkılarıyla Salon sahnesinde hayranları ile buluşacak. Konserin biletleri ayakta (tam) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Anton Çehov’un ünlü eseri “Üç Kız Kardeş”i sahnede görmek için son şans/
21 Kasım Pazartesi, 20.30

Daha iyi bir yaşam, başka bir yerin hayali, ama yaşadığımız yerin gerçeği ile mücadele eden üç kız kardeş. Belki Berlin, belki Londra, belki de Moskova… Kuşların dahi terk ettiği şehirler. Geride kalan yalnızca üç kız kardeş. Hayal Perdesi ekibi, festivalde ödüllü Makedon yönetmen Aleksandar Popovski’nin yenilikçi rejisiyle Sven Jonke’nin çağdaş sahne tasarımını birleştiren, alışılmışın dışında bir “Üç Kız Kardeş” sunuyor. Anton Çehov’un ünlü klasiklerinden Üç Kız Kardeş, Hayal Perdesi’nin kalıpları kıran yorumuyla son kez Salon sahnesine konuk oluyor.

Anton Çehov’un unutulmaz eseri “Üç Kız Kardeş”, Ataol Behramoğlu’nun başarılı çevirisi ve Aleksandar Popovski’nin yönetmenliğinde; 21 Kasım Pazartesi günkü son gösterimi ile Salon’da izleyicilerle buluşacak. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Benedict Cumberbatch Frankenstein’da usta oyunculuğunu sergilemeye devam ediyor
22 Kasım Salı, 20.30

Cumberbatch ve Miler, Danny Boyle yönetmenliğindeki “Frankenstein”da, değişen rollerde doktor Victor Frankestein ve yaratığını canlandırıyorlar. Benedict Cumberbatch, Johnny Lee Miller’la beraber tarihin tozlu sayfalarında klasikleşmiş bir eserin Frankenstein’ın gözünden dünyaya bakıyor. Delilik ve dahilik arasındaki o ince çizgide sürekli rol değiştiren oyuncular; bilimsel sorumluluk, ebeveyn ilgisizliği, bilinç gelişimi ve iyiyle kötünün doğasını tartışmaya açıyor. “Frankenstein”, heyecan verici, rahatsız edici, klasik ve gotik masal niteliği taşıyan doğasıyla Salon’da kurulan beyazperdede yüksek çözünürlüklü kaydıyla izleyicinin karşına çıkıyor.

Oyun Salonu kapsamında National Theatre Live işbirliği ile gösterimini gerçekleştiren, Benedict Cumberbatch’in ve Johnny Lee Miller’ın hafızalara kazınan oyunculuğu ve Danny Boyle’un usta yönetmenliğinde “Frankenstein”, 22 Kasım Salı günleri saat 20.30’daki seansı ile Salon’da kurulacak beyazperdeden tiyatro izleyicisine veda ediyor. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

In Hoodies Brit rock’tan ilham alan parçaları ve konuk sanatçıları ile Salon’un konuğu /
23 Kasım Çarşamba, 21.30

Murat Kılıkçıer’in solo projesi In Hoodies, sahnede birbirinden yetenekli müzisyenlerle Salon’un konuğu oluyor. In Hoodies, prodüktörlüğünü Richard Ashcroft ve The Verve’den tanıdığımız, Brit Ödülleri’nde en iyi prodüktör ödülüne layık görülen Chris Potter’ın yaptığı “She Got Caught” ile alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden oldu. Feryin Kaya, Gülşah Erol, Çağrı Sertel, Todd Gibson ve Murat Yakupoğlu’ndan oluşan yıldızlar kadrosuyla sahneye çıktığı canlı performanslarıyla, uyandırdığı hayranlığı pekiştiren In Hoodies, İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen Gece Gezmesi dahil olmak üzere şehrin birçok festivalinde farklı etkinliklerde sahne aldı.

In Hoodies, ilk stüdyo albümü “A Lunar Manoeuvre”ın Ağaçkakan, Da Poet + İdil Meşe, Mert Ulu, Ponza’dan Güneş Akyürek ve Müzik Hayvanı’ndan Eray Düzgünsoy’un konuk sanatçılığıyla gerçekleştireceği lansman konseriyle Salon’da. Konserin biletleri ayakta (tam) 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Reklamlar