SHAMOON Sahne Aznavur’da

Şaman ritimleri ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan bir topluluk olan Shamoon, 10 Aralık 2016 Cumartesi akşamı Sahne Aznavur’da bir performans sergileyecek.

Shamoon performansları, alışıldık konserlerden oldukça farklı bir deneyim vaadediyor. İzleyicilerden, performans süresince sessizlik rica edildikten sonra karartılan salon ışıkları, yerini mum ışığı ve tütsüye bırakıyor. Kısa bir meditasyon ile başlayan ve şaman ruhuyla icra edilip, doğaçlama müzik ile devam eden konserin ikinci bölümü, müziğin yanı sıra şaman şifacılığıyla da uğraşan Ayda Mehtap’ın şamanik trans dans gösterisiyle başlıyor. Her bir parçanın 15-30 dakika sürebildiği bu akış sırasında; müziğin titreşimleri manevi ilhama aracılık eder hale gelerek, izleyicileri spiritüel ve meditatif bir iç yolculuğa çıkarıyor.

Vokal ve şaman davulunda Ayda Mehtap, perküsyonda Cenk Güçbilmez, bas gitar ve vokalde Dr. Kerem Köseoğlu, gitar ve vokalde Murat Özdemir yer alıyor. Her bir üyesinin farklı bir içsel deneyimden ve müzikal geçmişten gelerek katıldığı sıradışı topluluğun Web sitesi shamoon.org adresinde ziyaret edilebilir.

10 ARALIK CUMARTESİ 21:00
rezervasyon:05324809093

Reklamlar