2016 Yılının En İyi Tiyatro Oyunları / YAŞAM KAYA 

Life Art Sanat Yayın Yönetmeni Yaşam Kaya’ nın Ntv Radyo’da seçtiği “2016’nın En İyi Tiyatro Oyunları”nı sizlerle paylaşıyoruz.

2016 yılında tiyatro dünyasının çok büyük oyunlarla beraber seyircilerin sahneleri yalnız bırakmadığına şahit olduk. 2016 tiyatro sezonunda birbirinden farklı oyunların sahnelerde boy göstermeye başladığını gördük. Yaklaşık 150 küsür oyunu izledim şimdiye kadar. Mayıs 2016’da İKSV İstanbul Tiyatro Festivali’nde birbirinden muhteşem oyunları takip ettiğim için teatral algım inanılmaz açıldı. Teatral alanda yapılan işlere gecelerimizi vererek birebir canlı tanık olduğumuz için, ama en önemlisi oyunları sadece izlemeyip yaptığımız kritiklerle bu sanat canlılığını seyircilerle buluşturduğumuz için insanlara belli değerlendirmeler altında öneriler sunmak şart oldu.

Bu hayatın bir getirisi olarak her gece bir oyuna gitme şansım maalesef yok. Ha bu oyun izlemediğimiz anlamına gelmiyor elbet. Sonuçta 2016 Ekim ayından günümüze izlediğim sinema filmlerini ve de caz konserlerini saymaz isem 2.5 ay gibi bir süre gecelerimi tiyatro oyunu izleyerek geçirmişim.

NTV Radyodaki önerilerimi sizlerle paylaşıyorum. Aşağıdaki linke tıklayarak 2016’nın En İyi Tiyatro Oyunları’nı dinleyebilirsiniz. 2017 yılınızı kutlar, tiyatro dolu bir yıl olmasını dinlerim.

Reklamlar