SALON’da LUKE ELLIOT ve CASS MCCOMBS Konserleri!

INDIE ROCK EFSANESİ THE DEARS
ZAMANSIZ PARÇALARI İLE LUKE ELLIOT VE
MÜZİĞE ŞAİRANE DOKUNUŞUYLA CASS MCCOMBS SALON’DA

Luke Elliot ozanları andıran vokalleri ve zamansız müziğiyle Türkiye’de ilk kez Salon’da/
9 Şubat Perşembe, 21.30

New Jerseyli şarkıcı, söz yazarı Luke Elliot, sekiz yaşında piyano çalmaya başladı, ilk bestesini tamamladığında sadece 13 yaşındaydı. İlk kısacalarını 2010’da yayımlayan Elliot, Philadelphia, New Jersey ve New York City’de gerçekleştirdiği sayısız performanslardan biri esnasında Rihanna’nın eski menajeri tarafından keşfedildi. Göz açıp kapayıncaya başarısını deniz aşırı ülkelere ulaştırmayı başardı ve İskandinav ülkelerinde verdiği konserlerde bu coğrafyada hatrı sayılır bir hayran kitlesi edindi. Sonic Youth, Dinosaur Jr. ve Kurt Vile’dan adını duymaya aşinalık edindiğimiz indie ikonu prodüktör John Agnello ile çalıştığı ‘Dressed for the Occasion’ ile Nordik topraklarda geçtiğimiz yılın en çok dinlenen müzisyeni oldu. Zamansız bir müzik, ozanları andıran vokalleriyle, Luke Elliot, Türkiye’de ilk kez Salon sahnesinde. Konserin biletleri oturmalı (numarasız) tam 50 TL, ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Her ruh haline hitap eden parçaların bestecisi Cass McCombs sahneyi devralıyor/
10 Şubat Cuma, 22.00

Californialı şarkıcı, söz yazarı, kent ozanı Cass McCombs, bugüne kadar yayımladığı dokuz uzun, bir kısa çaları olan, şiirlerinde rock, blues, folk ve country kültürünün parçalarının hissedildiği müzik dünyasının en enteresan kişiliklerinden. Büyük festivallerden ev konserlerine kadar birçok yerde sahne alan McCombs, 2007’de Domino Records ailesine katıldı. Modest Mouse, Ariel Pink, The Decemberists, Band of Horses, Arcade Fire, The Shins, Iron & Wine ve çok daha fazlasıyla turneye, hatta sahneye çıktı. Yeni albümü “Mangy Love”ın ilk teklisi ‘Bum Bum Bum’, Pitchfork’un “En İyi Yeni Parçalar” listesinde kendine yer buldu. Her ruh haline göre bir albümü, her anınıza göre bir şiiri repertuarında barındıran Cass McCombs, Salon’da dinleyiclerini karşılayacak. Konserin biletleri ayakta 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Indie rock kültürünün değişmez yapı taşlarından bir tanesi, The Dears huzurlarınızda/
11 Şubat Cumartesi, 22.30

Montrealli indie rock grubu The Dears, 1995’te kuruldu. Kanada’da yeni yeni oluşan indie sahnesinin temel taşlarından biri haline gelen grup, The Tragically Hip, Keane, Morrissey gibi isimlerle turneledi. Müzikleri Serge Gainsbourg’la The Smiths arasında bir köprü olarak tanımlandı. Grubun sesi, yüzü Murray Lightburn’ün vokali, Morrissey ve Damon Albarn’ın tek bir bedende buluşmuş hali olarak kabul ediliyor. Son albümlerinden sonra dört senelik bir suskunluk sürecinin ardından “Times Infinity Volume One”, 2015’in Eylül’ünde yayımlandı. Stüdyo albümleriyle olduğu kadar canlı performansları ile de hayran kitlesine her geçen gün genişleten The Dears, 2012’de İstanbul Caz Festivali’ne konuk olduktan sonra Mart 2016’da Salon izleyicisiyle tanışmıştı. Şimdi tekrar Salon’dalar. %100 Müzik desteğiyle The Dears konserinin biletleri ayakta (tam) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Reklamlar