ŞUBATTA SALONDA

HIP-HOP’UN KÜLT OLMAYA ADAY YENİ İSMİ KING KRULE VE CAZ PİYANONUN ÖZGÜN MÜZİSYENLERİNDEN MARTIN KOHLSTEDT
SALON’UN KONUKLARI

Salon’un yeni sezon programında yer alan sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesi, http://spoti.fi/2uiyWnO adresinden takip edilebilir.

Garanti Caz Yeşili: King Krule
7 Şubat Çarşamba, 8 Şubat Perşembe
Ayakta 80 TL Öğrenci 60 TL
Kapı: 20.30
Konser: 21.30

2010’da Zoo Kid mahlasıyla karşımıza çıkan King Krule, Elvis Presley filmi King Creole’dan esinlendiği ismiyle ilk işlerini yayımlamaya başladı. 2013’te 19 yaşındayken yayımladığı ‘6 Feet Beneath the Moon’ albümüyle herkesçe yeni jenerasyonun “wonderkid”i olarak tanımlandı. Hayatı boyunca beslendiği müzik türlerini süzgecinden geçirip yarattığı, son dönemin belki de en özgün sound’u, punk jazz, hip-hop, trip-hop, post-punk ve indie-rock esintileri taşıyordu. 2015 sonunda bu kez kendi ismiyle, içinde ayrıca illüstrasyonların, yazıların ve kısa bir belgeselin olduğu bir hip-hop albümü yayımladı. Mount Kimbie’ye birçok şarkısında eşlik etti. 2017’nin sonuna doğru yayımladığı yeni şarkılarla yeni albüm ‘The OOZ’un müjdesini verdi. Birkaç yıldır tanık olduğumuz alternatif müzik ve hip-hop sahnesinin en yetenekli isimlerinden King Krule, yeni albümün turnesi kapsamında, ilk defa İstanbul’da Salon’da.

%100 Metal: Laneth Bir Gece 2
10 Şubat Cumartesi
Ayakta 60 TL Öğrenci 50 TL
Kapı: 19.30
Konser: 20.30

Şebnem Ferah’lı Volvox’un ilk defa kapak olduğu, Athena’nın ilk röportajını verdiği, cep telefonu ve internetin olmadığı yıllarda ülkenin dört bir yanında heavy metal’e gönül vermiş gençleri çatısı altında toplamış, 90’ların kült fanzini Laneth’e bir saygı duruşu için Salon’dan bu kez çok daha sert sesler yükselten, ilki geçtiğimiz Laneth Bir Gece ikincisiyle tekrar özgür ruhları bekliyor. Gecede 11 yıl aradan sona bu konserle tekrar sahneye çıkacak The Climb, son konserini 1975’te Erkin Koray’ın açılış ismi olarak vermiş ve geçtiğimiz günlerde plak formatında ‘The Godfather of Turkish Punk’ isimli toplama albümü çıkan Tünay Akdeniz, 1999 tarihli ‘Telaşa Mahal Yok’ isimli ilk albümünün kadrosuyla sahne alacak Rashit, bir death metal grubu için oldukça ilerici bir sound ve anlayışla kaydedilen 1999 çıkışlı ‘Tout Va Bien’ kısaçalarını baştan sona cayır cayır çalacak olan Asafated, bu geceyle tekrar sahalara dönecek olan Murder King ve 20 seneye yakın süredir sessizliğini koruyan Ankaralı grup Hazy Hill’in şarkılarını yorumlayacak Razor sahnede olacak. Konser sonrası Nikki Wild’ın DJ seti ile gece devam edecek.

minimalismus+: Martin Kohlstedt
21 Şubat Çarşamba
Masa 55 TL Ayakta 45 TL Öğrenci 35 TL
Kapı: 21.00
Konser: 21.30

Alman deneysel müziğinin en nadide isimlerinden biri olan Martin Kohlstedt, caz piyano ve görsel sanatlar eğitimlerinden sonra solo kariyerine eğildi. Alman elektronik müzik sahnesine katkıları kadar, film, audio-book ve tiyatro için de beste çalışmaları yaptı. Her bir hareketinde ve vurduğu her notada durmaksızın kendi benliğini ortaya seren Kohlstedt, geçtiğimiz yıl XJAZZ ile İstanbul’u ziyaret ettikten sonra, bu kez yeni albümü ‘Strom’dan şarkılarla, ilk defa Salon sahnesinde.