MODA SAHNESİKIYI” ile Sezona Başlıyor

Moda Sahnesi, sezonu Wajdi Mouawad’ın yazdığı KIYI adlı oyunla açacak.

Günümüz tiyatrosunun önemli tiyatro insanlarından Wajdi Mouawad’ın önemli oyunlarından olan Kıyı (littoral) savaş nedeniyle Batı’ya göç etmiş bir ailenin oğlunun babasını gömmek için onu memleketine getirişi ve gömmek için bir yer arayışını anlatıyor. Savaş nedeniyle toprakta babasını gömecek yer bulamayan oğul, uzun süren yolculuğunda tiyatro ve edebiyat tarihinin Oidipus, Hamlet, Mişkin, Antigone gibi önemli figürleriyle karşılaşarak yolculuğunu sürdürür. İnsanlık tarihini kateden Kıyı için “sürgün”, “kurban”, “göç”, “şiddet”, “kahkaha” gibi kavramlarla örülü “denizlere yolların çıktığı” bir “yol” oyunu.

Onur Ünsal, Uluç Esen, Caner Erdem, Mert Şişmanlar, Melek Ceylan, Barış Yurtsever, Çağla Buldak, Talha Kaya’nın rollerini üstlendiği oyunu Ayberk Erkay çevirdi. Kemal Aydoğan’ın yönettiği oyunun müziklerini Ulaş Özdemir, sahne tasarımını Bengi Günay, Işık tasarımını İrfan Varlı, afiş tasarımını Pelin Kırca yapıyor.

Oyun gün ve saatleri

27 Eylül Perşembe – 20.30
28 Eylül Cuma – 20.30
29 Eylül Cumartesi – 20.30
30 Eylül Pazar – 16.00

*Her sene devam eden indirimli ilk hafta bilet uygulaması bu sene de devam etmekte olup ilk 2 hafta biletleri 25 T.L’dir